Neurochirurg: „Mózg jest chory, ponieważ nie wiemy, jak go chronić”. Wyciągnij własne wnioski!

0
452

Nie wolno lekceważyć swojego mózgu.

Denerwujemy nasz mózg, siedząc non stop w sieciach społecznościowych, jedząc fast foody, rozmawiając przez telefon podczas jazdy i w trakcie wielu innych rzeczy. Cały czas trzymamy mózg w stresie i nie dajemy nic w zamian – pisze neurochirurg Vlad Chiuri na stronie internetowej dr Andrei Laslau.

Twój mózg potrzebuje zdrowej żywności i zdrowych słodyczy. Mózg lubi gorzką czekoladę, wodę, ale przede wszystkim – uśmiech

To powiedział lekarz, który pracuje jako neurochirurg od ponad 50 lat. Wykonał prawie 23 000 operacji mózgu i pracował z dziećmi przez 17 lat, gdzie najmłodsze miało dwa dni.

Dzisiaj lekarz dzieli się swoją mądrą radą:

„Chorujemy, ponieważ nie rozmawiamy. Jesteśmy odizolowani od komunikacji przez tablety i telefony. Czy zauważyłeś, gdzie ludzie spotykają się obecnie najczęściej? Na Facebooku. Zostaliśmy stworzeni, aby żyć w grupach, a nie samotnie.

Pierwsze kroki w celu zapobiegania chorób mózgu są bardzo proste i dostępne dla każdego. Należy wstawać wcześnie, szeroko otwierać okna, wykonywać ćwiczenia oddechowe i wypijać z rana dwie szklanki wody o temperaturze pokojowej.

Powietrze musi dostać się do płuc, aby nasycić mózg tlenem. Ćwiczenia oddechowe pomagają się rozgrzać i zacząć myśleć. Szklanka wody pobudza cały przewód pokarmowy.

Podczas snu mózg nie śpi, działa wspomagając funkcje życiowe narządów wewnętrznych. Jeśli ktoś zasypia z ważnym problemem, którego nie wie, jak rozwiązać, to następnego ranka często budzi się niewyspany i zmęczony.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Mózg nie lubi tłuszczów, tytoniu i alkoholu, ale uwielbia gorzką czekoladę. Papierosy mają negatywny wpływ zarówno na mózg, jak i serce. Śniadanie powinno być zjedzone spokojnie, a nie w biegu i ruchu.

Poranne papierosy są szczególnie szkodliwe. Na stole powinny znajdować się cytrusy, karoten i inne pokarmy, które nasycają organizm witaminami i minerałami. To jest bardzo ważne!

Mózg nie lubi także, gdy jesz mięso. Należy jednak pamiętać, że niskokaloryczne mięso jest jednak niezbędne dla organizmu w małych ilościach. Najlepszym wyborem jest indyk i ryby. Mózg nie lubi tłuszczu i nienawidzi soli.

Słodycze również muszą być odpowiednio dobrane. Wybieraj gorzką czekoladę, kakao i miód.

Obiad musi być zbilansowany. Nie możesz całkowicie napchać żołądka jedzeniem. Sok lepiej zastąpić wodą. Należy zaznaczyć, że nadmierne jedzenie w południe jest bardzo szkodliwe, ponieważ krew przemieszcza się do żołądka, co powoduje niedokrwienie serca podczas snu. Jeśli chcesz produktywnie pracować rano, przestań objadać się wieczorem.

Mózg ma dwie fazy maksymalnej aktywności: między 10:00 a 12:00 oraz między 16:00 a 18:00. Jeśli mózg jest zmęczony, uzupełnij energię kawą lub rozpieszczaj się wysokiej jakości naturalnymi słodyczami.

Najlepszym przyjacielem mózgu jest uśmiech. Dlatego bardzo ważne jest, aby unikać smutnych myśli, monotonii i radować się życiem. Pamięć trzeba cały czas trenować. Zapominanie, które jest uważane za chorobę osób starszych, coraz częściej objawia się u młodych ludzi i nie można tego stanu rzeczy ignorować. Musisz nadwyrężać swój mózg – rozwiązuj krzyżówki, rozmawiaj z ludźmi, zdobywaj nowe doświadczenia.

Umiarkowane ćwiczenia są wyjątkowo dobre dla mózgu: dopóki się poruszamy, istniejemy. Trzy najważniejsze rzeczy dla mózgu to mowa, pisanie i umiarkowane ćwiczenia.

Przestaliśmy słuchać dobrej muzyki i … tańczyć. A taniec, jak udowodniło wielu naukowców, zapobiega chorobie Alzheimera.

Codzienne bóle głowy mogą być przyczyną chorób mózgu: osoby, które codziennie odczuwają ból głowy, koniecznie muszą wykonać rezonans magnetyczny. Migrena wskazuje na zmianę wzorca naczyniowego mózgu. Intensywnie narastający ból głowy wskazuje, że wewnątrz czaszki znajduje się coś, co uciska układ nerwowy.

Obecnie coraz więcej ludzi cierpi na wyczerpanie nerwowe, ponieważ ich układ nerwowy jest przeciążony. Brak snu, niezdrowe jedzenie i zmęczenie mogą prowadzić do udaru.

Czytaj: Efekt ciszy: dlaczego cisza jest tak ważna dla naszego mózgu

Podczas snu mózg mobilizuje grupę „sprzątaczek”, która zbiera „śmieci” i wyrzuca z wszystkie śmieci. Jeśli „sprzątaczki” mają czas na pracę podczas Twojego snu, Ty rano czujesz się dobrze i świetnie wyglądasz.

Jeśli „sprzątaczki” nie mają czasu na oczyszczenie mózgu, gromadzą się szczątki, a w miarę ich rozrastania połączenie między synapsami zostaje zerwane. Zablokowane synapsy to pierwszy krok do choroby Alzheimera. Dobry sen powinien trwać minimum sześć godzin.

Musimy iść spać o 22:00, ponieważ najlepszy okres snu to między 22:00 a 24:00. Zostało to udowodnione eksperymentalnie- mówi neurochirurg.

Posłuchaj tych rad neurochirurga. W końcu nie radzi nam źle, a chce naszego dobra!

Źródło: otoz.com.ua

Czytaj: We Wrocławiu urodziły się małe kapibary. Są przeurocze!