New Hampshire wprowadza prawo w przygotowaniu do latających samochodów

0
391

Jeśli spojrzysz w niebo, nie zobaczysz latających samochód nad głową. Czy w niedalekiej przyszłości się to zmieni? Jest to bardzo prawdopodobne.

New Hampshire przyjęło prawo zezwalające latającym samochodom na legalne poruszanie się po drogach, ustanawiając nowy precedens dla kolejnej fali futurystycznego transportu.

House Bill 1182 stwierdza, że nietradycyjne pojazdy silnikowe mają swobodę poruszania się po istniejących drogach, przygotowując się na możliwość latania samochodami. Żaden pojazd silnikowy nie jest obecnie dostępny na rynku, więc te przepisy dotyczą przyszłości. Pojazd został nazwany „Jetson Bill” w ukłonie do serialu telewizyjnego z lat 60. XX wieku o nazwie The Jetsons, który przedstawiał latające samochody z ery kosmicznej.

Te latające samochody nie będą w stanie wystartować i wylądować na drogach. Zamiast tego będziesz musiał skorzystać z lotniska, a następnie połączyć się z systemem dróg, aby dojechać do miejsca, w którym musisz się udać, tak jak my, zwykli ludzie.

Czytaj: 10 najbardziej niesamowitych fontann na świecie

„Jeśli jedziesz autostradą, nie zobaczysz nadjeżdżającego za Tobą niezwykłego statku powietrznego” – powiedział Jeff Rapsis, dyrektor wykonawczy Muzeum Lotnictwa w New Hampshire, rozmawiając z New Hampshire Public Radio (NHPR) . „Podczas jazdy pojazd zachowuje się bardzo podobnie jak normalny samochód”.

Latające samochody nie muszą parkować na lotniskach i mogą pozostać na podjeździe jak zwykły pojazd poruszający się po drogach. Ich prędkość do miejsc z pewnością nie będzie równa zwykłym samochodom.

Użytkownicy będą musieli przeprowadzać kontrole bezpieczeństwa zgodnie ze zwykłymi statkami powietrznymi, takie jak coroczne kontrole mechaniczne przeprowadzane przez licencjonowanych specjalistów. Piloci muszą również posiadać licencje, a pojazdy zarejestrowane w FAA muszą mieć tablice rejestracyjne.

Gotowe do użytku latające samochody od dawna były celem wielu inżynierów. Według przedstawiciela NHPR Shermana Packarda w rozmowie z NHPR, ustawa ta obowiązuje od dziesięciu lat.

„Wiedzieliśmy, że w pewnym momencie to nadejdzie” – stwierdził Packard.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Wiele projektów samochodów latających znajduje się obecnie w fazie testów w locie. Również wiele projektów jest obecnie w toku. Według Uswitch ze 101 projektów, które są obecnie w fazie rozwoju, ponad jedna trzecia jest w trakcie testowania swoich możliwości lotu. Co więcej, mogą kosztować 123 000 dolarów (pół miliona), wyprzedzając większość luksusowych samochodów sportowych, które utknęły na ziemi.

Ale nie musisz zostać lotnikiem, który wydaje setki tysięcy na samochody, aby wznieść się w powietrze – latające taksówki Uber Elevate mogą wystartować już w 2023 roku.

Tak więc, podczas gdy prawo New Hampshire wydaje się przedwczesne, w ciągu naszego życia komercyjne samochody latające mogą zbliżać się do dróg w Twojej okolicy. Być może nie zobaczysz, jak samochody startują i omijają korki do woli, ale dzięki branży latających samochodów wartej około 1,5 biliona dolarów do 2040 r., wiele innych stanów i krajów może pójść w ich ślady.

Źródło: www.iflscience.com

Czytaj: Pilot amerykańskich linii lotniczych zrobił zapierające dech w piersiach zdjęcia burzy.