Unikaj tych 6 rzeczy, jeśli chcesz stracić tłuszcz z brzucha

0
695
Tłuszcz na brzuchu jest problemem wielu osób. Tkanka tłuszczowa odkłada się w tym miejscu najszybciej. Zdjęcie: pixabay.com

Tkanka tłuszczowa produkuje wiele substancji, w tym takie, które jesz. Nie wmawiaj sobie, że jedząc produkty typu light nie przytyjesz. To błędne koło przez które zjesz o wiele więcej i przytyjesz jeszcze więcej.

Chcesz w końcu pozbyć się tłuszczyku z brzucha, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? W Internecie znajdziesz setki ćwiczeń na brzuch i tysiące porad, jak szybko zgubić brzuch.

Wiadomo, że zdrowe jest jedzenie owoców i warzyw, ponieważ mają one w sobie spore ilości wody, są niskokaloryczne, lekkostrawne, mają dużo błonnika i dają uczucie sytości. Owoce należy jeść najpóźniej do godziny 13:00, ponieważ zawierają one cukry proste. Z kolei niektóre warzywa mogą powodować wzdęcia.

Zobacz, czego unikać, aby pozbyć się tłuszczyku z brzucha.

1.Warzywa krzyżowe

zdjęcie: pixabay.com

Warzywa krzyżowe są zdrowe, ale powodują wzdęcia. Gdy zjemy kapustę już chwilę później męczymy się z gazami. Wzdymające działanie kapusty jest związane z nieumiejętnym przygotowaniem. Gdy gotujemy ją za długo, dodajemy ciężkostrawną zasmażkę, tłuszczy czy przesadzamy z solą. Kapusta w ten sposób obciąża nasz żołądek i powoduje problemy z trawieniem.

Także brukselka i brokuły, pomimo że są bardzo zdrowe mogą powodować wzdęcia. Jeśli zjesz ich za dużo będziesz mieć nadęty brzuch. Jest to na szczęście tymczasowe, ale nie warto jeść tych warzyw przez wślizgnięciem się w obcisłą sukienkę lub strój kąpielowy.

2. Wszystko smażone

zdjęcie: pixabay.com

Chipsy ziemniaczane, frytki, krążki cebuli, łódeczki ziemniaczane, okra. Wszystkie produkty, które są w panierce z białej mąki, a następnie smażone na oleju powodują tłuszczyk w okolicach brzucha. Smażone fast foody są szczególnie złe, ponieważ restauracje smażą produkty na tanich olejach, na tłuszczach trans, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

To nie jest łatwe zadanie nie dać się pokusie, gdy dopadnie Cię głód. Jednak, żeby dokonać zmian w wyglądzie, trzeba zrobić coś dobrego dla siebie. Wystarczy powiedzieć nie chipsom, paluszkom, orzeszkom solonym, krakersom i innym słonym przekąskom, które powodują, że Twój brzuch robi się większy i bardziej tłusty.

3. Pakowane sałatki

zdjęcie: pixabay.com

Kupując sałatkę ze sklepu założę się, że jesteś przekonany, że postępujesz dobrze i jesz zdrowe jedzenie. Problemem w przypadku takiej sałatki są wszystkie dodatki, zawarte w opakowaniu.

Takie sałatki ze sklepu są pełne tłuszczów trans, cukru i konserwantów. Dressingi majonezowe i śmietanowe to sam cukier i niepotrzebne kalorie. Wszystkie sałatki typu light są bez tłuszczu, za to producent naszpikuje je cukrem i solą, aby poprawić smak sosu. Podsumowując, taka sałatka ze sklepu przyczyni się tylko do zwiększenia tłuszczyku w okolicach brzucha. Najlepiej przygotować sałatkę w domu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mężczyzno – jeśli Twoja kobieta ma oponkę na brzuchu to masz szczęście!

4. Kukurydza cukrowa

zdjęcie: pixabay.com

Kukurydza cukrowa to roślina skrobiowa o wysokiej glikemii. Jest lekkostrawna, ale również zwiększa poziom cukru we krwi. Po przekrojeniu kukurydzy z dodatkiem masła i soli masz posiłek, który gwarantuje wirowanie żołądka.

Ogranicz zjadanie kukurydzy do średniej kolby i nie dodawaj masła, albo jak najmniejszą ilość.

5. Warzywa korzeniowe

zdjęcie: pixabay.com

Kiedy warzywo rośnie w glebie, prawdopodobnie jest pełne skrobi. Do takich warzyw zalicza się: ziemniaki, słodkie ziemniaki (bataty), rzepa, pasternak, marchew i rzepa.

Jeśli jesz ich za dużo, smażysz lub podczas przygotowania dodajesz dużo masła , soli lub cukru, warzywa są bardzo nieprzyjazne dla żołądka. Obieranie ziemniaków, marchwi i batatów czyni je jeszcze bardziej niezdrowymi. Przestań obierać marchewki, wyjdzie Ci to na zdrowie!

6. Chipsy warzywne

zdjęcie: pixabay.com

Suszenie warzyw i przyprawianie ich solą (lub cukrem) sprawia, że zdrowe warzywa stają się bardzo niezdrowe. Najpierw usunięto z nich całą wodę i dodano cukier. Sól i przyprawy powodują wzdęcia. Chipsy są natłuszczane tłuszczami trans. Dodatkowo, jak zjesz jednego ciężko jest poprzestać i zjadasz całą paczkę. Chipsy to ogromne zło dla zdrowia. Lepiej sięgać po zdrowe przekąski, bo też nie chodzi o to, aby sobie wszystkiego odmawiać.

Podsumowanie

Warzywa i owoce są bardzo zdrowe. Zależy to jednak od sposoby, w jaki je przyrządzasz. Gotowane warzywa są zdecydowanie zdrowsze niż smażone. Inne mogą Cię napompować – tymczasowy stan może spowodować, że ubranie ciasnych ciuchów będzie niemożliwe. Niektóre z nich mają wysoki indeks glikemiczny, dlatego należy ich unikać, aby utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.

Wybór odpowiedniej ilości duszonych lub surowych warzyw może pomóc w zmniejszeniu talii i pozbyciu się tłuszczyku z okolic brzucha.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony f7city.pl