Niesamowite zdjęcie trzech rysi siedzących na kłodzie

0
243
views

Fotograf robił zdjęcia za pomocą dronu i odkrył jedyne w swoim rodzaju ujęcie trzech rudych kotów siedzących na kłodzie.

Robienie świetnych zdjęć wymaga umiejętności technicznych, przewidywania i intuicji, ale potrzeba też dużo szczęścia! W końcu znalezienie się we właściwym miejscu we właściwym czasie jest czymś, co trudno zaplanować.

Ale doświadczony fotograf rozpoznaje zaczarowaną scenę i wie, kiedy zrobić zdjęcie.

Mike Mayou znalazł taki moment podczas lotu swojego drona nad rzeką St. Louis w Minnesocie. Tam zobaczył trzy rysie rude siedzące na kłodzie w pobliżu lodowatej wody i uwiecznił ten moment na wyjątkowym zdjęciu.

Niesamowite zdjęcie przedstawia wszystkie trzy wielkie koty patrzące prosto w obiektyw z zaciekawionymi minami, które przypominają kociaki, które wielu z nas ma w domu.

Mayou nie szukał niczego szczególnego, kiedy wyruszał tego dnia na swoją „fotograficzną przygodę”; po prostu miał nadzieję, że znajdzie miłe miejsce, by złapać zachód słońca.

Czytaj: Jaskinia lodowa na Islandii oświetlona zachodzącym słońcem. Niesamowity widok

„Słońce ostatecznie się nie pojawiło, więc miałem zamiar wyjść po zbadaniu obszaru wokół rzeki, ale zdarzyło mi się zauważyć, że coś przecina lód” – mówi Mayou. „Po przelocie drona w celu zbadania sprawy odkryłem, że trzy kociaki siedzą razem na kłodzie! To było zapierające dech w piersiach doświadczenie i zdecydowałem się włączyć aparat, gdy byłem w pobliżu”.

Fotograf spędził kilka minut w pobliżu zwierząt, a potem wyszedł, aby już więcej im nie przeszkadzać.

To nieplanowane zdjęcie nie byłoby możliwy bez jego drona. „Rzadko się zdarza, aby ludzie widzieli rysie rude na wolności, ale dron, który jest na tyle mały, że mieści się w dłoni, pozwolił mi uchwycić te zwierzęta w wyjątkowy sposób” – mówi Mayou.

Czytaj: Ryś rudy wykonał ogromny skok nad wodą, wszystko zostało nagrane kamerą

Fotograf Mike Mayou użył drona, aby schwytać trzy rysie w pobliżu rzeki St. Louis w Minnesocie.

Zdjęcie: Mike Mayou
Zdjęcie: Mike Mayou
Zdjęcie: Mike Mayou

Czytaj: Ryś rudy siedzi na szczycie 12-metrowego kaktusa na pustyni w Arizonie

Oto wideo przedstawiające rysie rude z tego dnia:

Mike Mayou: Strona internetowa | Instagram | Facebook | YouTube

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org