Niesamowity mural 3D przedstawiający spadające filiżanki do herbaty

0
960

Holenderski artysta uliczny Leon Keer to mistrz sztuki trójwymiarowej. Za pomocą farby potrafi przekształcić każdą płaską powierzchnię w oszałamiającą iluzję.

W swoim najnowszym muralu stworzył Shattering, złożoną równowagę filiżanek, które wyglądają tak, jakby były na krawędzi rozlania. Namalowany w szwedzkim Helsingborgu mural Keera jest komentarzem do kruchości życia.

„Życie jest kruche jak filiżanka do herbaty” – powiedział Keer w wywiadzie dla My Modern Met. „Chcę pokazać, że w jednej chwili możesz wywrócić swoje życie do góry nogami. Możesz stracić ukochaną osobę. Albo Twój dom. Dlatego na filiżankach namalowałem wszelkiego rodzaju scenariusze zagłady”. Od wycieków ropy po topniejące lodowce – każda filiżanka do herbaty jest ozdobiona sceną przedstawiającą niektóre z trudności, przed którymi stoi nasza planeta. U góry ostatni kubek ma się przewrócić i zrzucić cały stos.

Czytaj: Realistyczne graffiti francuskiego artysty

Aby uzupełnić historię dzieła sztuki, Keer współpracował z projektantem rzeczywistości rozszerzonej Joostem Spekiem. Skanując mural za pomocą aplikacji Leon Keer, filiżanki rzeczywiście pękają dzięki specjalnej animacji. Wprowadzenie tej technologii było dla Keera nowym wyzwaniem, ponieważ wymagało od niego idealnego dopasowania swojego obrazu do animacji 3D.

Jako artysta uliczny Keer zwraca uwagę nie tylko na techniczne aspekty swojej pracy, ale także na integrację swojej sztuki ze społecznością. Z tego powodu filiżanki, które wybrał, nie były pomalowane w jakimkolwiek stylu. Opierają się raczej na ceramice Rörstrand. Ta szwedzka marka istnieje na rynku od 1726 roku i była natychmiast rozpoznawalna dla mieszkańców. To pozostawiło im coś znajomego, ale coś, co skłoniłoby ich do zastanowienia się nad przyszłością.

Shattering to nowy mural 3D autorstwa artysty ulicznego Leona Keera ze Szwecji.

Na każdej filiżance jest namalowana scena, która nawiązuje do kruchości życia.

Korzystając ze specjalnej aplikacji, widzowie mogą zeskanować mural i zobaczyć, jak ożywa dzięki rzeczywistości rozszerzonej.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Zobacz, jak artysta malował to niesamowite dzieło sztuki publicznej.

Leon Keer: Strona internetowa | Facebook | Instagram | YouTube

Czytaj: Mural z Korą będzie reagował na pory roku!