Nietypowa kolejka górska

0
706

Tygrys i Żółw, magiczna góra” to niespotykany obiekt artystyczny stworzony przez niemieckich artystów Ulricha Gentha oraz Heike Mutter. 

Ta niezwykła instalacja znajduje się w zachodniej części Niemiec w mieście Duisburg.

Dlaczego jest to nietypowa kolejka górska?

Jest to pierwsza na świecie kolejka wysokogórska dla pieszych. W tym przypadku nie wsiadasz do żadnego wagonika i nie jedziesz w zawrotnym tempie. Odwiedzający mogą spacerować na wysokościach, podziwiając piękne widoki na malowniczą rzekę Ren oraz senne przedmieścia Duisburga.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to kolejka wysokogórska, ale gdy przyjrzycie się bliżej zauważycie, że jest to nietypowa ścieżka dla pieszych, którzy szukają niezapomnianych wrażeń.

Nazwa „Tygrys i Żółw” odzwierciedla kontrast pomiędzy prędkością i przyspieszeniem kolejki wysokogórskiej a relaksującym odkrywaniem otoczenia spacerowym krokiem.

Konstrukcja w najwyższym punkcie ma 49 metrów wysokości, a aby ją przejść, trzeba pokonać 249 stopni. Budowa tego wyjątkowego obiektu zajęła osiem tygodni i pochłonęła niemałą sumę ok. 9 mln zł.

Pokonanie tej trasy nie jest łatwym zadaniem. Zapętlona konstrukcja wiele razy zaskakuje gwałtownym spadkiem lub wzniesieniem.

Led-owe oświetlenie umieszczone na poręczach sprawia, że w nocy rzeźbę widać nawet z dużej odległości.

Czytaj: Niesamowita podróż kolejką liniową w Szwajcarii

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: KOLEJKA GÓRSKA HAGRIDA. FANI HARREGO POTTERA CZEKALI NAWET 10 GODZIN W KOLEJCE.