Niewidzialny dom w Londynie jest pokryty lustrami

0
464
Zdjęcie: Mapy Google

Wyjątkowy dom w londyńskiej dzielnicy Richmond został nazwany „niewidzialnym domem”, ponieważ gigantyczne lustrzane ściany odbijają wszystko wokół niego, co bardzo utrudnia jego zauważenie.

Londyński Niewidzialny Dom, położony przy ruchliwej drodze A316 przy rondzie Richmond Circus, w pobliżu stacji metra Richmond, nie jest wymyślną instalacją artystyczną, ale prawdziwym domem.

Przeprojektowany przez architekta i artystę Alexa Hawa w 2015 roku nieruchomość jest zamieszkana od 2019 roku, a rodzina stwierdziła, że życie tam jest co najmniej interesujące. Chociaż przechodnie nie widzą wnętrza, właściciele doskonale widzą co się dzieje na zewnątrz, a czasami widzą ludzi poprawiających włosy lub ubrania w lustrzanych ścianach i oknach.

„Nasz projektant, Alex Haw, wpadł na pomysł lustra” – powiedzieli właściciele, którzy woleli pozostać anonimowi. „Lustro sprawiło, że dom »rozmawia ze swoim otoczeniem«. Widać drzewa na rondzie i chmury odbijające się od domu. Naprawdę spodobał nam się ten pomysł i postanowiliśmy go zrealizować.”

Czytaj: Niewidzialny most w Holandii

Zdjęcie tak zwanego niewidzialnego domu stało się ostatnio popularne na Reddit, pozostawiając wiele pytań bez odpowiedzi. Niektórzy zastanawiali się, ile czasu i wysiłku włożyli właściciele w utrzymywanie luster w czystości przez cały czas, podczas gdy inni zastanawiali się, jak ludzie mogli przejść obok niego dziesiątki razy i nawet nie zorientowali się, że tam jest.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Mapy Google

„Mieszkałem w tej dzielnicy od około 10 lat i przejeżdżałem obok niego więcej razy, niż mogłem zliczyć, i szczerze mówiąc, nigdy tego nie zauważyłem” – skomentował jeden z użytkowników Reddit. „Czy ktoś coś o tym wie? Mieszkalny czy komercyjny? Próbowałem go wygooglować i nie mogę znaleźć żadnych informacji na jego temat”.

Czytaj: Niewidzialny dom pod Warszawą

Nawet sprawdzanie nieruchomości w Mapach Google jest niesamowitym doświadczeniem, ponieważ trudno jest określić dokładny projekt, z odzwierciedleniem wszystkiego. Osobiście ciekawi mnie materiał użyty do tego, aby dom był niewidoczny. Niektórzy sugerowali półprzezroczyste szkło, ale brzmi to trochę zbyt krucho, nawet jeśli jest hartowane. Cóż, chyba cała tajemnica jest częścią jego uroku.

Zdjęcie: Mapy Google

wad

Brak postów do wyświetlenia