Niezrównane piękno Islandii

0
540

10 lat temu Islandia przyciągnęła uwagę wszystkich, gdy osławiony lodowiec Eyjafjallajökull miał erupcję, która spowodowała wielką przerwę w ruchu lotniczym w całej Europie. Jednak wynik tego wydarzenia był ogromnym wzrostem popularności Islandii, drastycznie zwiększając liczbę odwiedzających.

„Jeśli chodzi o lot, osobiście mnie to nie dotyczyło, ale z pewnością zwróciło to moją uwagę. 6 lat wstecz i wysiadam z samolotu w Keflavik. Miałem swoje oczekiwania, jak to będzie wyglądać, ale to miejsce jest jak nic innego na świecie” – mówi fotografka Signe Fogelqvist.

„Każdy zakątek jest niesamowicie inny i będziesz nieustannie odnajdywać się w przyrodzie nie z tego świata. Moja wizyta trwała tylko krótkie 9 dni, ale wystarczyło, aby przekonać mnie do przeprowadzki. Niecały rok później wyjechałam z Wielkiej Brytanii, aby wrócić do domu i odebrać prawo jazdy. Moimi następnymi krokami było sporządzenie mapy wszystkich miejsc, które trzeba odwiedzić, zakup biletu w jedną stronę i udanie się do mojego nowego domu” – dodała.

Więcej informacji: Instagram

„Dziś mieszkam w tym małym kraju od 23 miesięcy i jest to jedna z moich najlepszych decyzji. Niestety, minęło 6 miesięcy, zanim w końcu znalazłam samochód, ale czas stracony na szukaniu nadrobił 48 000 km zwiedzania. Niemniej jednak, mimo spędzonego tu czasu, widziałam znacznie mniej Islandii, niż chciałabym zobaczyć.

Czytaj: W przyszłym roku Islandia otworzy lagunę z pływającym barem i niesamowitymi widokami

Na Fiordach Zachodnich i w górach jest jeszcze wiele innych zakątków do odkrycia. Obwodnica jest oczywiście wypełniona bajecznymi zabytkami i obowiązkową jazdą podczas zwiedzania Islandii, ale moim zdaniem mniej znane i bardziej ukryte obszary wydają się być bardziej niesamowite. Wątpię, czy ma to coś wspólnego z faktyczną scenerią, która jest bardziej imponująca, ale bardziej z poczuciem bycia zupełnie samotnym, otoczonym niczym przez szaloną naturę” – mówi kobieta.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

„Ten artykuł tak naprawdę nie zawiera żadnych przydatnych informacji – bardziej odczuwam potrzebę podzielenia się wspaniałym pięknem Islandii z każdym zainteresowanym. Pokazanie całego kraju i oddanie tego sprawiedliwie na kilku zdjęciach jest niemożliwe, ale oto moja próba. Bez motywu, ani prawdziwej spójności, tylko rodzaj hołdu dla Islandii!”.

Czytaj: Islandia z góry.