Nowe japońskie urządzenie umożliwia ojcom karmienie piersią

0
1060

Pomimo niekończącej się miłości i radości, bycie świeżymi rodzicami jest niezwykle trudne i może być przytłaczające, gdy noworodek potrzebuje ciągłej uwagi i poświęcenia. W tych trudnych warunkach rodzice zapominają o trosce o siebie, zapominają o śnie, jedzeniu i życiu społecznym.

Ojcowie biorą coraz więcej obowiązków na swoje barki związanych z opieką nad dziećmi, aby emocjonalny i fizyczny ciężar był dzielony, a nie tylko spadał na ramiona matki. Jest to bardzo dobre, jeśli oboje rodzice starają się wzajemnie wspierać, dzieląc swoje obowiązki na dwoje.

Niektóre rzeczy, takie jak rodzenie czy karmienie piersią są przypisywane z natury do kobiety. Mamy 2019 rok i nowe technologie są gotowe do zakwestionowania tej teorii.

Japońska firma Dentsu zaprezentowała urządzenie, które obiecuje zmienić przyszłość pielęgniarstwa dla ojców, którzy chcą dzielić wszystkie zadania związane z opieką nad dziećmi i tworzyć specjalną więź z dzieckiem od najmłodszych lat.

„Father’s Nursing Assistant” zadebiutował w Austin w Teksasie na festiwalu South by Southwest (SXSW) na początku marca i umożliwia mężczyznom karmienie piersią.

zdjęcie: Dentsu

Intrygujące urządzenie to w zasadzie poręczny zbiornik na mleko w kształcie kobiecych piersi. Jedna z piersi zawiera mleko, a druga – system karmienia piersią z sutkiem silikonowym, umożliwiający kontakt ojca z niemowlęciem podobny do kontaktu dziecka z matką.

Urządzenie to jest ogrzewane i wibruje, aby wywołać u maluszka sen. Ma także czujniki, które śledzą zachowanie dziecka podczas karmienia i snu i przesyłają dane do aplikacji na smartfonie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Telefony niszczą nasze życie osobiste

zdjęcie: Dentsu

Dentsu jest japońską firmą, której misją jest wykorzystanie różnorodnych metod, technologii i doświadczeń w celu zmiany uczuć i zachowań ludzi żyjących w erze cyfrowej.

Urządzenie umożliwiające ojcom karmienie piersią zostało opracowane przy pomocy pediatrów i opiekunów. Firma chce zachęcić ojców do aktywnego udziału w stresujących wychowywaniu dzieci, zwykle zarezerwowanym dla matek.

zdjęcie: Dentsu

„Ilość czasu, jaki niemowlęta spędzają z rodzicami w Japonii, jest krótsza w porównaniu do reszty świata. Wiele stresów rodzicielskich i trudności związanych z wychowywaniem dzieci wiąże się z karmieniem i snem, a ogólnie udział ojców jest niski. Karmienie piersią jest również skuteczne w pomaganiu rodzicowi usypianiu dziecka. Skupiając się na karmieniu piersią, staramy się zmniejszyć obciążenie matek i zwiększyć czas, w którym niemowlęta śpią, umożliwiając ojcom karmienie piersią” – stwierdza firma Dentsu w komunikacie prasowym.

zdjęcie: Dentsu
zdjęcie: carlitoslow
zdjęcie: t_rat_max

Źródło: facebook.com

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl