Noworodek ważył 18 kg! Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom.

0
2008

Wow! To się nazywa wejście, a raczej wyjście smoka. Do szpitala w Perth w Australii trafiła kobieta w zaawansowanej ciąży. Okazało się, że kobieta od początku ciąży nie przeprowadzała żadnych badań ginekologicznych. Lekarze, widząc „rozmiary” matki bez zastanowienia podjęli decyzję o cesarskim cięciu.

Pod koniec ciąży kobieta ważyła 270 kg.

Przyjście na świat tego chłopca przejdzie do historii ze względu na jego wagę. Po zakończonej operacji okazało się, że chłopiec waży tyle, co kilkuletnie dziecko! Na szczęście noworodek był zdrowy, ale lekarze nie mogli wyjść z podziwu. To największy noworodek w historii.

Noworodek ważył 18 kg.

Rodzina kobiety nie była w stanie przewieźć kobiety samochodem do szpitala. Wezwano karetkę i czym prędzej zawieziono ją do szpitala. Lekarze byli przekonani, że kobieta urodzi bliźniaki lub trojaczki.

Wyjątkowy poród.

Jak relacjonował jeden z lekarzy: „Miałem do czynienia z wieloma kobietami, które zmagały się z problemem otyłości, ale ten poród był wyjątkowy. Początkowo myślałem, że kobieta spodziewa się bliźniaków lub trojaczków. Okazało się, że jest tylko jeden, duży i silny chłopiec. Najwyraźniej w przyszłości zostanie graczem rugby”.

Chłopczyk z Australii po przyjściu na świat trafił na pierwsze miejsce i jest aktualnie rekordzistą i największym noworodkiem. Zepchnął na drugie miejsce noworodka z RPA, który przyszedł na świat w 1983 roku i ważył około 17,2 kg.

Nowy 18 kilogramowy rekordzista na pewno pozostanie na liście jako pierwszy przez wiele, wiele lat.

Źródło: myfunbuzz.ca, worldnewsdailyreport.com, polishexpress.co.uk
Zdjęcia: youtube.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rodzic przy dziecku w szpitalu – koniec z pobieraniem opłat. Rząd przyjął ustawę

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl