Nowy rodzaj przestrzeni publicznej do wypoczynku i relaksu

0
490

Zaprojektowany przez australijskiego architekta Marshalla Blechera i Studio Fokstrot zestaw wędrujących sztucznych wysp ma powstać w porcie w Kopenhadze.

Projekt, który ma przynieść „dzikość” stolicy Danii, zapewni nowy rodzaj przestrzeni publicznej do wypoczynku i relaksu. Wyspy będą otwarte i bezpłatne dla wszystkich, w tym dla żeglarzy, pływaków, kajakarzy i prawie dla każdego, kto lubi przebywać na świeżym powietrzu.

Więcej informacji: Studio Fokstrot | Copenhagen Islands

W tym roku port w Kopenhadze będzie miał własne pływające wyspy.

MIR

Na wyspach pojawią się rośliny, drzewa i trawa – wszystko to, co niezbędne do stworzenia środowiska życia nad wodą i pod nią.

„Wierzchołek wysp będzie obsadzony endemicznymi trawami, krzewami i drzewami, co zapewni sanktuarium w środku wysoko rozwiniętej części miasta dla lokalnych mew, łabędzi, gołębi i kaczek” – powiedział architekt Marshall Blecher.

Czytaj: Świetne zgranie domów i ogrodów na obrzeżach Kopenhagi, aby rozwijały się interakcje społeczne.

„Parkipelago” został zaprojektowany przez australijskiego architekta Marshalla Blechera i Studio Fokstrot.

 Copenhagen Islands

Przy budowie wysp kopenhaskich ich projektanci wykorzystają tradycyjne techniki budowy łodzi drewnianych. Same konstrukcje pływające są elastyczne w użyciu, a materiały, które zostaną użyte, są trwałe i poddawane recyklingowi.

Pływające przestrzenie publiczne zostaną zbudowane z materiałów pochodzących z recyklingu i trwałych.

Airflix

Do budowy „parkipelago” pływających wysp zostaną użyte materiały z recyklingu i zrównoważone – stal i elementy pływające pokryte drewnem zatwierdzonym przez Forest Stewardship Council. Jeśli chodzi o proces, projektanci będą korzystać z tradycyjnych technik budowy łodzi drewnianych. Wyspy będą przenoszone z sezonu na sezon między różnymi częściami portu.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Wyspy będą sezonowo przenoszone w różne miejsca portu.

Copenhagen Islands

Nowy projekt jest następstwem sukcesu pierwszej prototypowej wyspy CPH-Ø1, która została zwodowana w 2018 roku. Następnie wyspa stała się atrakcyjną częścią portu i zdobyła wiele nagród projektowych. Jeszcze w tym roku dołączą do niej jeszcze trzy wyspy. „Największa wyspa będzie składać się z dziewięciu modułów, a w pobliżu będą unosić się dodatkowe oddzielne wyspy” – powiedział architekt Marshall Blecher.

Czytaj: Kopenhaga pierwszą stolicą z zerową emisją C02?