Nurkowie wyłowili ponad 12 ton śmieci z jeziora Tahoe

0
263
Płetwonurkowie postanowili oczyścić jezioro Tahoe. Znaleźli ponad 12 ton zatopionych śmieci.

Zespół nurków usunął ponad 12 ton zatopionych śmieci z jeziora Tahoe podczas rocznej misji oczyszczającej.

Jezioro Tahoe, znane z malowniczych widoków, jest również domem dla poważnego problemu ze śmieciami: zespół płetwonurków zebrał ponad 12,5 tony śmieci z jego ciemnoniebieskich wód.

Colin West rozpoczął ambitny projekt w maju 2021 roku. Przyjaciel powiedział mu o 270 kilogramach śmieci, które wyciągnął z jeziora, a 35-letni West postanowił zanurkować głęboko, aby wyciągnąć jeszcze więcej.

Miejscowy mieszkaniec, który regularnie uczestniczył w sprzątaniu plaży, założył organizację non-profit o nazwie Clean Up the Lake i rozpoczął sprzątanie wokół całej 115 km linii brzegowej jeziora Tahoe. Teraz organizacja non-profit ogłosiła, że ​​oficjalnie zakończyła projekt.

„Przepłynęliśmy cały obwód jeziora” – powiedział West, założyciel i dyrektor wykonawczy Clean Up The Lake.

„Wśród 12 ton zatopionych śmieci było ponad 4500 różnych aluminiowych puszek, ponad 280 różnych par okularów przeciwsłonecznych, telefonów komórkowych i plastikowych butelek” – powiedział West.

Czytaj: Alpiniści sprzątali Mount Everest, usunęli 8,5 ton śmieci

„W ciągu ostatniego roku, pomimo zimowej pogody, Covid-19 i wyzwań związanych z pożarami, nasz zespół nurkowy był w wodzie przy każdej okazji, aby ukończyć ten niezapomniany wysiłek” – powiedział West.

„Podczas gdy zespół nurkowy usunął wiele oczekiwanych i nieoczekiwanych elementów po drodze, ostatecznie mamy nadzieję, że ludzie zapamiętają, jak dużo czasu jedna grupa osób poświęciła, aby chronić swój dom i planetę. Ludzie powinni zadać sobie pytanie, w jaki sposób decydują się przyczynić do ochrony naszego środowiska dzisiaj”.

W sumie zespół nurków wyłowił z jeziora 12,64 tony śmieci.

Czytaj: Morze plastiku, które stworzyliśmy.

Nurkowie odzyskiwali nie tylko plastikowe butelki, puszki i inne „typowe” śmieci, ale także przedmioty, w tym pierścionki zaręczynowe, aparaty fotograficzne Nikon z 1980 roku, latarki, znaki „nie zaśmiecania”, masywne kawałki zepsutych łodzi i bloków silników, zagubione portfele, telefony i nie tylko.

Jezioro Tahoe to malownicze górskie jezioro na granicy Kalifornii i Nevady. Duże jezioro słodkowodne jest znanym miejscem piknikowym ze względu na plaże i ośrodki narciarskie. Ma prawie 2 miliony lat i jest jednym z 20 najstarszych jezior na świecie. Odwiedza je rocznie prawie 15 milionów ludzi.

„Większość śmieci, które wyciągnęliśmy, pochodzi po prostu od nas, ludzi, którzy znaczą swoją obecność” – powiedział West. „Są gruzy budowlane, są puszki po piwie, okulary przeciwsłoneczne lub kapelusze, które zlatują z łodzi. Oczywiście są celowe śmieci. Ale większość z nich jest przypadkowa. Wszyscy jesteśmy częścią dużego problemu”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Sprzątanie objęło zespół 136 wolontariuszy prowadzonych przez sześciu pracowników.

„Pracowaliśmy dwa do trzech dni w tygodniu i dwie do trzech godzin pod wodą każdego z tych dni” – powiedział West. „Ale aby wykonywać te dwie do trzech godzin dziennie pod wodą, trzeba dużo pracy na powierzchni”.

West powiedział, że największym wyzwaniem była pogoda.

West powiedział, że ostatniego dnia projektu zanurkowali, ale wyszli w środku burzy śnieżnej.

„Trudno jest stworzyć jakikolwiek plan” – powiedział. „Musieliśmy monitorować między innymi wiatr, dym, śnieg i błyskawice. Dla każdego z nich mieliśmy przygotowane protokoły bezpieczeństwa. Nasz dyrektor operacyjny został meteorologiem.

Clean Up The Lake z radością ogłasza, że ​​w tym roku będą przeprowadzać porządki na czterech jeziorach, zaczynając już w tym tygodniu.