Obejrzyj i posłuchaj głodne stado 20 kapibarów jedzących gigantyczną dynię

0
330

Czy widziałeś kiedyś grupę kapibarów jedzących dynię? Prawdopodobnie nie, ale to niezwykłe wydarzenie jest zaskakująco fascynujące.

Nagasaki Biopark w Japonii niedawno udostępniło wideo przedstawiające głodne stado kapibarów ucztujących olbrzymią dynię o wadze 50 kg.

Nawet odgłosy wydawane przez urocze kapibary są dziwnie urzekające – zwierzęta radośnie chrupią, ćwierkają i gruchają, delektując się posiłkiem. Nagasaki Biopark przesłał wideo z terminem „ASMR” w tytule (samoistna odpowiedź meridianów czuciowych). Oznacza to, że uważa się, że dźwięk wideo może odprężyć całe ciało.

Biopark jest znany w Japonii jako „Raj Kapibarów”. Oprócz gigantycznych dyń do przekąsek, 20 gryzoni zamieszkałych na stałe lubi także latem jeść arbuza. A kiedy przychodzą goście, z radością witają przytuleniem i zadrapaniami. Inną aktywnością, którą lubią kapibary, są kąpiele na świeżym powietrzu. Personel Bioparku napełnia gorące źródła cytrusami i pozwala zwierzętom moczyć się w pachnącej wodzie. To relaksujące wydarzenie jest tak popularne, że co roku jest nawet transmitowane w japońskiej telewizji.

Obejrzyj wideo przedstawiające kapibary jedzące dynię poniżej i znajdź więcej nagrań z Nagasaki Biopark na Instagramie i YouTube.

Czytaj: Jeśli myślisz, że oposy są przerażającymi „szkodnikami”, te zdjęcia zmienią Twój punkt widzenia

Nagasaki Biopark w Japonii niedawno udostępnił materiał filmowy przedstawiający głodne stado 20 kapibarów ucztujących się gigantyczną, ważącą 50 kg dynią.

Nagasaki Biopark: Strona internetowa | Facebook | Instagram | Twitter | Pinterest | YouTube

Czytaj: We Wrocławiu urodziły się małe kapibary. Są przeurocze!

johannesfloe.com – Art to remember