Odważny fotograf uchwycił żarłacza białego skaczącego ponad 3,5 m nad oceanem

0
592

Fotograf przyrody z RPA, Chris Fallows, niedawno zrobił najlepsze zdjęcie w swoim życiu dzięki jednemu żarłaczowi białemu. Oszałamiającego czarno-białe zdjęcie jest jak perła.

Dzięki uwadze mediów, jaką otrzymał dzięki temu zdjęciu, Fallows ma nadzieję zainwestować jeszcze więcej w ochronę zwierząt, którą tak bardzo się interesuje.

Aby zrobić zdjęcie, Fallows wykorzystał swoje wieloletnie doświadczenie jako znany fotograf przyrody i połączył to z kilkoma ryzykami, które się opłaciły.

„Łódka, aby zrobić idealne zdjęcie na ocenie została stworzona wiele lat temu, kiedy próbowałem uzyskać bardzo niski kąt wyłaniania się żarłacza białego” – mówi Fallows.

„Problem polegał na tym, że łódka była za duża, co rozpraszało uwagę rekinów. Potrzebowałem czegoś mniejszego; i dlatego zaprojektowałem nową łódkę dla mojego sprzętu. Ryzyko było bardzo wysokie, ponieważ od strony morza, twarzą do rekina, mój aparat i obiektyw były całkowicie odsłonięte zaledwie kilka metrów od oceanu. Jeden duży plusk lub machnięcie i gra skończona”.

Ryzyko było tego warte, kiedy Fallows zdał sobie sprawę, że wraca ze zdjęciem, którego tak bardzo chciał zrobić. „Wciąż czuję przypływ adrenaliny, kiedy myślę o tym cudownym widoku wyrywającego się wielkiego białego rekina, w którym wszystko się połączyło. Nastrojowe chmury i niesamowicie atletyczny rekin, który skoczył na wysokość ponad 3,5 m.”

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Biorąc pod uwagę swoją popularność, to zdjęcie z pewnością znajdzie się w limitowanej serii druków Fallows. Fotograf często wydaje kolekcje 12 różnych fotografii – 11 czarno-białych i jedną kolorową. Następnie przekazuje 10% dochodu na rzecz WildAid, organizacji non-profit, której celem jest zmniejszenie globalnej konsumpcji produktów dzikiej przyrody i pracuje nad projektami ochrony przyrody. Ponadto Fallows i jego żona Monique wykorzystują własne fundusze do zakupu ziemi w Afryce w celu przywrócenia siedlisk i ochrony dzikiej przyrody.

Czytaj: Indonezyjscy nurkowie wskoczyli do wody, aby pomóc splątanej w sieci orce

Fotograf przyrody Chris Fallows zrobił niesamowite zdjęcia żarłacza białego wyskakującego na ponad 3,5 metra w powietrze.

„Wciąż czuję przypływ adrenaliny, kiedy myślę o tym wspaniałym widoku wyrywającego się wielkiego białego rekina”.

Chris Fallows: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: Most Pilchowicki został wpisany do rejestru zabytków