Ogromny wilk uwięziony w pułapce na kojota

0
258

John Oens to myśliwy, który spędza sporo czasu w lesie. Pewnego listopadowego dnia wyszedł z przyjaciółmi na pustynię Wisconsin. Kiedy sprawdzał pułapki, które zastawił, wydarzyło się niewiarygodne. Przeszukiwał swoje pułapki na kojoty, kiedy zobaczył, że złapał coś większego, niż się spodziewał. Kiedy grupa dokonała tego odkrycia, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie trzeba dodawać, że ta chwila na zawsze zmieniła ich życie.

W środku lasu znaleźli ogromne zwierzę tkwiące w jednej z pułapek. Ta sytuacja nie była wcale dobra. W rzeczywistości mogło to nawet doprowadzić do ich śmierci, jeśli nie zajęliby się tym właściwie.

Z rannym zwierzęciem zawsze jest ciężko, ale mieli jeszcze gorzej. Nie był to mały kojot. Jeśli te zęby wbiłyby się w ich nogi lub ramiona, mogło to oznaczać dla nich koniec. Co mieli zrobić ze stworzeniem, które znaleźli w środku lasu?

W obliczu wilka

Wszystko zaczęło się jako całkiem przeciętny dzień dla Johna Oensa. Zapalony fan polowań nie miał jednak pojęcia, co zastanie, sprawdzając pułapkę, którą zastawił. Zamiast kojota znalazł dużego wilka. Jego przednia łapa wpadła w pułapkę i próbował się uwolnić.

Wiedział, że to nie było łatwe zadanie. Wiedział, że samotne uwolnienie wilka nie byłoby mądre, ponieważ możliwe było, że zostanie zaatakowany. John nie chciał, żeby mu oderwano rękę. Ta olbrzymia istota mogłaby zwrócić się przeciwko niemu w najbliższym możliwym momencie, gdyby była w podłym nastroju. Młody człowiek wiedział, że znajduje się w bardzo niepewnej sytuacji. Tu nie było miejsca na błędy.

Opracowanie planu

John nie chciał zostawiać wilka samego. Zwierzę mogło umrzeć z powodu krwawienia lub ekspozycji, a nawet odgryźć sobie nogę. Żaden z tych scenariuszy mu się nie spodobał. John musiał poszukać sposobu na poradzenie sobie z tak skomplikowaną kwestią, w której nikt nie powinien zostać ranny.

Pułapki zostały zaprojektowane tak, by łapać mniejsze zwierzęta. Ta pułapka nie miała ostrych kolców i zamiast tego chwyciła łapę zwierzęcia, które przez nią przechodziło. To było prawie jak para kajdanek! Każdemu zwierzęciu trudno będzie wydostać się ze szponów bez interwencji człowieka. John musiał podjąć decyzję i znaleźć sposób, by pomóc wilkowi. Nie było mowy, żeby go zostawił w takiej sytuacji.

Niebezpieczne stworzenie

Zwierzęta, takie jak kojoty czy wilki, mogą nie zostać zranione przez pułapkę, chociaż nie oznacza to, że będą szczęśliwe, gdy zostaną złapane. Wilk wył nie z bólu, ale z powodu sytuacji, w której się znajdował. Nikt nie lubi być uwięziony. Stworzenie musiało być zdezorientowane przede wszystkim.

Prawdą jest, że wilki, zwłaszcza samotne, na wolności rzadko atakują ludzi. Jednak uwięzione zwierzę prawdopodobnie będzie się źle zachowywać. John musiał o tym pamiętać, zwłaszcza że planował uratować wilka. Czy zwierzę doceni jego pomoc, czy też zacznie go atakować? John nie miał pojęcia.

Szary wilk występuje w całej Ameryce Północnej i Eurazji. To ogromne zwierzęta, które mogą ważyć ponad 45 kg! Często mają szare futro z białymi i czarnymi znaczeniami na całym ciele.

Czytaj: Po 45 latach szary wilk został usunięty z listy gatunków zagrożonych wyginięciem

Wilki leśne żyją w idealnych warunkach przez dłuższy czas. Wiadomo również, że te stworzenia żyją do 16 lat. Są zwierzętami społecznymi, które są również niesamowicie inteligentne.

Wilki zwykle nie atakują ludzi. Tylko wściekłe. Chociaż zdarzają się przypadki ataków zdrowych wilków na ludzi, jest to bardzo rzadkie. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy czują się zagrożone. Przez większość czasu wilki trzymają się z dala od ludzi z powodu strachu.

W kontaktach z dzikimi zwierzętami nie wolno okazywać strachu. Serce Johna łomotało przez cały czas, kiedy przygotowywał się do wypuszczenia stworzenia.

Do Johna dołączył tata i przyjaciele. Wszyscy starali się wymyślić plan uwolnienia wilka bez zranienia.

Najlepsze rozwiązanie było również najprostsze. Tata Johna wrócił do ciężarówki po broń i deskę ze sklejki. Potrzebowali broni na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Mieli nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

John wziął sklejkę i skierował się w stronę wilka. Cały czas trzymał drewno przed sobą jak tarczę.

Jego przyjaciel sfilmował całą akcję. Jego tata stał z pistoletem na wypadek, gdyby wilk zdecydował się zaatakować. John coraz bardziej się zbliżał…

Ich plan polegał na podejściu do wilka. Sklejka miała być tarczą, by wilk nie zaatakował i nie widziała Johna. Mężczyzna musiał po prostu uwolnić łapę wilka. Podchodząc coraz bliżej, John był pod wrażeniem piękna tego wilka.

Czytaj: Ta wyspa jest pełna przyjaznych wilków i możesz ją odwiedzić

Wśród zwierząt, które można spotkać w lasach Wisconsin, najbardziej niebezpieczne mogą być wilki leśne. Trudno je złapać i uwolnić. Wiele osób powie Ci, że nie da się tego zrobić bezpiecznie!

Wilki normalnie nie atakują ludzi, ale to nie znaczy, że nie są niebezpieczne. Nigdy nie zakładaj, że wilk się odwróci i zostawi Cię w spokoju. Jeśli go zobaczysz, nie ruszaj się i czekaj, aż odejdzie.

Ważne jest, aby nie patrzeć mu w oczy. Nie odwracaj się od niego, bo będzie Cię gonić. Zamiast tego machaj i krzycz! Możesz go też odstraszyć, rzucając w niego gałęzią lub kamieniem.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Uwięziony wilk nie zareagował dobrze na sklejkę. Spanikował i zaczął ją gryźć, co miało zasugerować im, że się boi. Wolną ręką John uwolnił wilka z pułapki.

Wreszcie udało mu się uwolnić łapę wilka! Wilkowi zajęło chwilę obrócenie się i ucieczka. Wszyscy trzej mężczyźni byli zadowoleni, że John jest bezpieczny, a wilk jest wolny. Co za ulga!

Wszyscy byli szczęśliwi, że rozwiązali sytuację, nikogo nie krzywdząc. Gratulowali sobie nawzajem. Każdy cieszył się, że wilk żyje i jest wolny.

Czytaj: W Wielkiej Brytanii można spać w towarzystwie lwów i tygrysów

wad

Brak postów do wyświetlenia