Olbrzymia tarantula: najlepszy prezent dla kogoś z arachnofobią

0
382

Co to jest arachnofobia? To intensywny strach przed pająkami. Wiele obaw wydaje się uzasadnionych. Wszyscy staramy się unikać rzeczy, które sprawiają, że czujemy się niekomfortowo.

Różnica między strachem a fobią polega na tym, że fobia jest intensywnym i irracjonalnym lękiem przed jedną lub kilkoma rzeczami lub sytuacjami. Mimo że pająki mają urocze małe łapki, wiele osób się ich boi, a przynajmniej ich nie lubi.

Jeśli masz w swoim życiu kogoś, kto cierpi na arachnofobię, te gigantyczne 190 cm ptaszniki wykonane przez sklep LifelikeSpiderArt w Etsy będą idealnym prezentem.

Pluszowe tarantule są czarne lub białe, mają elastyczne, druciane nogi, które można owijać wokół siebie i być w stałym pajęczym uścisku. Każda jest w 100% ręcznie robiona i droga jak diabli: z wysyłką kosztuje ponad 4000 zł.

Czytaj: 8 skutecznych sposobów na odstraszenie pająków w domu.

Możesz pomyśleć, że to słaby żart na prezent dla kogoś, kto ma arachnofobię, ale w rzeczywistości może to nie być zły sposób na pokonanie strachu przed pająkami.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Terapia ekspozycji to skuteczny sposób na przezwyciężenie lęków i fobii. Co to jest terapia ekspozycji? Według Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego „Terapia ekspozycji to terapia psychologiczna, która została opracowana, aby pomóc ludziom stawić czoła ich lękom. Kiedy ludzie boją się czegoś, mają tendencję do unikania przedmiotów, czynności lub sytuacji, których się boją. Chociaż to unikanie może pomóc w zmniejszeniu uczucia strachu w krótkim okresie, w dłuższej perspektywie może sprawić, że strach stanie się jeszcze gorszy.

W takich sytuacjach psycholog może zalecić program terapii ekspozycji, aby pomóc przełamać schemat unikania i strachu. W tej formie terapii psychologowie tworzą bezpieczne środowisko, w którym „narażają” jednostki na rzeczy, których się boją i których unikają. Ekspozycja na przedmioty, czynności lub sytuacje, których się boisz w bezpiecznym środowisku, pomaga zmniejszyć strach i uniknąć unikania”.

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów

Jeśli jesteś gotowy rozstać się ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, możesz kupić gigantyczną pluszową tarantulę w sklepie LifelikeSpiderArt Etsy.

wad

Brak postów do wyświetlenia