Ona ma 106 lat, on 107. Świętowali 81 rocznicę małżeństwa!

0
459

Wszystko zaczęło się na lekcji zoologii w 1934 roku. 21-letni John Henderson siedział tuż za Charlotte Curtis. I naprawdę się polubili.

A teraz ta para świętuje 81. rocznicę ślubu. Hendersonowie to najstarsze małżeństwo na świecie.

John urodził się w Fort Worth w 1913 roku i pamięta wszystkie najważniejsze przełomy ludzkości w ciągu ostatnich 100 lat: początek radia, internetu, telewizji. Na początku lat 30. przeniósł się do Austin w Teksasie, aby zapisać się na University of Texas.

Czytaj: Ten park wodny w Teksasie został stworzony dla dzieci niepełnosprawnych

Charlotte urodziła się w Iowa w 1914 r. Kiedy miała około 20 lat, mąż jej starszej siostry zginął w katastrofie lotniczej. Cała rodzina Charlotte przeprowadziła się do Teksasu, aby pomóc swojej siostrze.

„Zajęło jej pięć lat, zanim zdecydowała, że ​​chce się pobrać”, śmieje się John.

To był środek Wielkiego Kryzysu, a para chciała zarobić trochę pieniędzy, zanim zbuduje dom.

22 grudnia 1939 r. John i Charlotte pobrali się. Miesiąc miodowy spędzili w San Antonio, zatrzymując się w hotelu, który kosztował 7 USD za noc.

Chociaż są razem od 86 lat, Hendersonowie są małżeństwem od 81 lat. Dlatego ich małżeństwo nie jest uważane za najdłuższe.

Oficjalnie najdłuższym małżeństwem byli Zelmyra i Herbert Fisher, którzy byli małżeństwem przez 86 lat i 290 dni przed śmiercią Herberta w 2011 roku.

Hendersonowie uwielbiają podróżować, szczególnie na statkach wycieczkowych. Odwiedzili Amerykę Południową, Skandynawię, Chiny i dziesiątki innych miejsc.

Jaki jest więc sekret ich długowieczności? Wszystko z umiarem.

Jedzą dobrze, nie piją dużo, a John wciąż ćwiczy na siłowni prawie codziennie. Z wyjątkiem słabego słuchu mają doskonałe zdrowie.

Hendersonowie nie mają dzieci.

„Niektórzy mówią, że właśnie dlatego żyjemy tak długo!” – żartuje John.

Charlotte przyznała, że często zdarzały się im małe sprzeczki, ale zawsze próbowali szybko rozwiązać problem, zwłaszcza przed pójściem spać. Dodała, że przyjaźń jaka ich wiąże jest jedną z tajemnic na dobre małżeństwo. 

A Wy w tym roku którą rocznicę będziecie świętować?

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!

Blue link: https://www.tbgtechco.com