Opadanie skóry, drugi podbródek, wiotkość i ból karku: usuń wszystko!

0
711

Przywiązujemy dużą wagę do kolorytu ciała i pielęgnacji skóry. Jednak bardzo często nie bierzemy pod uwagę bardzo ważnego elementu w utrzymaniu piękna i młodości – pielęgnacji szyi.

Za wygląd szyi i podbródka odpowiada mięsień szeroki szyi, czyli platysma. Różni się od innych mięśni i jest wysoce podatny na zmiany związane z wiekiem i zewnętrzne uszkodzenia.

Mięsień szeroki szyi jest połączony z tkanką kostną i podobnie jak wszystkie mięśnie ma tendencję do utraty elastyczności. Skóra szyi zawiera mniej gruczołów łojowych niż twarz. Brak gruczołów łojowych sprawia, że okolica ta jest bardzo podatna na wysuszanie i powstawanie zmarszczek. Dlatego bardzo ważne jest, aby nawilżać nie tylko twarz, ale i szyję.

Zmiany związane z wiekiem objawiają się przede wszystkim osłabieniem mięśni szerokich szyi. Ale zmiany te nie prowadzą do powstania drugiego podbródka, tylko częściej do zwiotczenia skóry, co nazywa się „szyją indyka”.

Z biegiem czasu dochodzi również do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w dolnych policzkach i brodzie. Prowadzi to do pojawienia się okrągłych fałdek na skórze, skóra staje się wiotka i pomarszczona.

Jedną z głównych przyczyn degradacji skóry szyi jest niewłaściwa postawa. Ponieważ w prawdziwym życiu często patrzymy pod nogi, a nie w niebo, mięsień szeroki szyi prawie nie pracuje. A od wymuszonej bezczynności mięsień ten się osłabia, wiotczeje i przestaje napinać skórę.

Ćwiczenia na mięsień szeroki szyi:

1.Uśmiechnij się, napinając dolną część twarzy przez 5 sekund, jednocześnie rozluźniając mięśnie. Powtarzaj przez minutę. Rozluźnienie mięśni opuszczając kąciki ust daje świetny efekt w postaci podniesienia kącików ust i zmiany wyrazu twarzy na bardziej pozytywny.

Naprężając mięsień szeroki szyi, zmienisz aktywność mięśniową i napniesz mięśnie. Wykonując takie ćwiczenie, pamiętaj, że najważniejsza jest regularność.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

2. Podczas wdechu opuść dolną wargę i szczękę tak, aby napięcie mięśnia szerokiego szyi było maksymalne, a ścięgna były dobrze widoczne na szyi. Wszystkie inne mięśnie twarzy powinny pozostać rozluźnione.

Policz w głowie do 6 sekund i całkowicie rozluźnij szyję podczas wydechu. Powtórz ćwiczenie 4-5 razy w odstępach 2-3 sekundy między ćwiczeniami.

Czytaj: Poznań: lodowisko Chwiałka już czynne – otwarcie sezonu 2020/21

3. Przechyl głowę do przodu i przyciśnij dłonie do klatki piersiowej na poziomie 3 żeber. Następnie weź wdech, mocując palcami skórę na żebrach, powoli unieć i odchyl głowę do tyłu, powodując napięcie mięśni szerokich szyi.

Wydychając, połóż głowę w pozycji pionowej. Powtórz cykl ruchów 3-6 razy. Powoli wdychaj przez nos i otwierając szeroko usta, głowę odchylaj do oporu.

Następnie trzymając głowę odchyloną do tyłu i wydychając powietrze przez nos, powoli zamknij usta, łącząc dolną i górną szczękę. Obracając głowę do pozycji pionowej, odpocznij przez 2-3 sekundy. Powtórz ćwiczenie 15-20 razy.

Czytaj: Nędzne życie kobiet Kayan, które muszą nosić mosiężne cewki wokół szyi

4. Simhasana – pozycja lwa. Kiedy język jest wypychany, aktywowane są jego mięśnie, a także mięśnie proste brzucha, mięśnie dna miednicy i mięśnie przy mostku.

Silny wydech aktywuje przeponę, mięśnie dna miednicy i mięśnie kontrolujące struny głosowe. Zmniejsza to również mięśnie szerokie szyi.

W rezultacie simhasana stymuluje wiele mięśni, którym zwykle nie poświęca się wystarczającej uwagi. Ponadto ćwiczenie to działa tonizująco na mięśnie szerokie szyi, do daje dobry efekt kosmetyczny.

5. Wciągnij powietrze do policzek tak dużo, jak to tylko możliwe, zamknij usta i zacznij przesuwać powietrze od lewego policzka nad górną wargą do prawego policzka i spod dolnej prawej wargi do lewego policzka. Następnie lekko odchyl głowę do tyłu i zacznij delikatnie wydmuchiwać powietrze. Wyobraź sobie, że dmuchasz balonik. Powtórz 3-5 razy.

Wykonuj te ćwiczenia codziennie, a wkrótce zauważysz efekt: będziesz mieć piękną i napiętą szyję.

Podziel się tą informacją ze znajomymi, niech też mają piękne i zdrowe szyje.

Źródło: otoz.com.ua