Opiekun zoo dzieli się kulisami pracy w parku dzikiej przyrody

0
326

Pandemia anulowała nasze wakacyjne plany, zmusiła nas do powrotu do domów i na dobre zamknęła w środku. Jedynym miejscem, do którego możemy się teraz udać, jest sklep spożywczy i w zależności od tego, gdzie mieszkasz, władze lokalne również mogły nałożyć ograniczenia.

Po prostu takie jest obecnie życie i wieczne marudzenie nic teraz nie da. Jednak siedzenie w czterech ścianach szybko staje się dość monotonne. Więc wybierzmy się na wycieczkę, dobrze?

Ta wycieczka będzie bardzo ekscytująca.

Australijski opiekun zwierząt Chad Staples, który prowadzi cały park dzikiej przyrody, publikuje zdjęcia swojej pracy na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Zdjęcia nie tylko przedstawiają jego codzienne obowiązki. Pozwalają nam również poznać zwierzęta, których inaczej moglibyśmy nie spotkać. Tak więc kontynuuj przewijanie i spójrz na zdjęcia Chada!

Więcej informacji: Instagram | Facebook

„To taki przywilej, że mogłem być obecny i powitać to cudowne dziecko na świecie, zarówno mama, jak i dziecko czują się świetnie, zostałem ucałowany, gdy tylko maluch mógł stać o własnych siłach”.

Źródło: zookeeper_chad

Chad zawsze kochał zwierzęta, ale nigdy nie wyobrażał sobie, że kontakt ze zwierzętami może być jego pracą. Mężczyzna jest naprawdę wdzięczny za szansę, którą dostał 24 lata temu, gdy skończył liceum i od tamtej pory nie ogląda się za siebie.

„Moja kariera zaczęła się jako zwykły opiekun zwierząt, potem przez 5 lat pracowałem na pełny etat, potem przez 3 lata zajmowałem się edukacją w zoo, a następnie zajmowałem się hodowlą gatunków i kolekcji, a teraz jestem dyrektorem jednego zoo od 6 lat, a drugiego zoo od około 12 miesięcy ”- tak Chad opisuje swoją ścieżkę kariery.

„Nie mam dość tych pieszczot po głowie od tego pięknego chłopca”

Źródło: zookeeper_chad

W zoo jest zawsze dużo pracy. „Zarządzam 2 kolekcjami, z których jedna to największa na świecie kolekcja australijskich zwierząt w parku Featherdale w Sydney, a druga to zbiór zagrożonych gatunków z całego świata, o nazwie Mogo, znajdująca się około 4 godziny na południe od Sydney”, mówi Chad.

Jednak ten człowiek tak bardzo kocha, co robi, że Chad nie uważa swoich obowiązków za pracę. Dla niego to czysta radość. Poza tym nigdy tak naprawdę nie wie, co przyniesie mu nowy dzień. „Nie ma typowego dnia, kiedy pracujesz ze zwierzętami, mój cały dzień, tydzień, miesiąc, rok polega na tym, żeby dawać im wszystko, czego potrzebują”.

„Selfie Feniksa”

Źródło: zookeeper_chad

Mogo Wildlife Park stanął w obliczu poważnego niebezpieczeństwa rok temu, gdy Australię przejęły pożary buszu. Następnie Chad opisał warunki jako „apokaliptyczne”, ale uważał, że wraz z personelem skutecznie obronili zoo, ponieważ wprowadzili swój plan ochrony przeciwpożarowej. Chad zabrał nawet kilka mniejszych zwierząt, w tym rude pandy i małe małpy, do własnego domu. Chad i jego zespół uratowali każde zwierzę.

Pochwalając wysiłki swojego zespołu, Chad powiedział: „Mniejsze zwierzęta, które złapaliśmy, wzięliśmy do środka. Większe, niebezpieczne zwierzęta – duże koty, goryle – umieściliśmy je w ich domkach nocnych, abyśmy mogli je tam chronić”.

To tylko jeden z wielu przykładów pokazujących, jak dalece ten człowiek będzie się starał, aby zwierzęta były bezpieczne i miały dobre samopoczucie.

„Uważam, że ogrody zoologiczne i parki dzikiej przyrody są najbardziej niesamowitymi miejscami, w których zwierzęta i ludzie mają rzeczywiste możliwości interakcji i nawiązywania kontaktów, i jestem bardzo wdzięczny, że mogę być tego częścią” – podsumował Chad.

Czytaj: Wrocławskie zoo: pierwsze na świecie wideo z narodzin myszojelenia

„Tęsknię za tymi pocałunkami”

Źródło: zookeeper_chad

„Dusznik-australijski to wspaniałe zwierzę i tak nieznane nawet miłośnikom zwierząt. Kolejnym moim pasjonującym projektem było badanie ultrasonograficzne samic w celu śledzenia ciąży, co oprócz tego, że jest tak interesujące, naprawdę pomaga nam lepiej planować porody”.

Czytaj: Rodzina orangutanów zaprzyjaźniła się z grupą wydr w zoo

Źródło: zookeeper_chad
Źródło: zookeeper_chad

Ten facet kocha wszystkie zwierzęta.

Źródło: zookeeper_chad

„Dzięki Chester, potrzebowałem tego przytulenia bardziej, niż możesz sobie wyobrazić”

Źródło: zookeeper_chad

„Wszystkiego najlepszego, Archer. Nie mogę uwierzyć, że mój mały maluszek kończy 6 lat”.

johannesfloe.com – Art to remember

Źródło: zookeeper_chad

„Tak wygląda szczęśliwy wombat, gdy pije mleko z butelki”.

Źródło: zookeeper_chad

„Po prostu uwielbiam to, jak mały i nieistotny czujesz się stojąc w obecności tak spektakularnego zwierzęcia”.

Źródło: zookeeper_chad

„Trudno mi wyrazić słowami, jak czuję się po takim spotkaniu”.

Źródło: zookeeper_chad

„Każdy dzień jest pełen cudownych chwil. Nigdy nie była to moja praca, ale moja absolutna pasja i przywilej”.

Źródło: zookeeper_chad

„Każdego dnia dokonywane przez nas wybory wpływają na to, czy następne pokolenie będzie miało okazję doświadczyć tego, co możemy dzisiaj przeżyć z najcenniejszymi zwierzętami na naszej planecie”.

Źródło:  zookeeper_chad

„Nasze dzieci dingo. Uwielbiam tę porę roku”.

Źródło: zookeeper_chad

„Mam nadzieję, że ten mały facet nigdy nie będzie większy”.

Źródło: zookeeper_chad

„Czas na selfie”.

Źródło:  zookeeper_chad

„On po prostu rośnie z dnia na dzień”.

Źródło: zookeeper_chad

„Po jedno z piękniejszych zwierząt na świecie”.

Źródło: zookeeper_chad

„Dziś rano w Sydney było tak zimno, że musiałem przytulić 2 koale”.

Źródło: zookeeper_chad

„Ona po prostu puszcza oczko na zawołanie”.

Źródło:  zookeeper_chad