Ostrzeżenie dla 30-latków: 10 rzeczy o życiu, których nauczyłam się za późno

0
350
views
Donna Ashworth. Zdjęcie: lifedeeper.ru

Wprowadź w życie te mądrości, zanim się zestarzejesz i będziesz żałować, że jest już za późno!

Donna Ashworth, znana publicystka i autorka trzech książek: A Biography of a Small Mountain (1991), Against This Ground (1994) i Arizona Triptych (1999), podzieliła się swoimi przemyśleniami i wnioskami:

Czytaj: 5 najlepszych książek o samorozwoju, które zmienią Twoje życie

Wskazówki Donny Ashworth:

  1. Większość naszego życia spędzamy na dążeniu do fałszywych celów i wielbieniu fałszywych ideałów. W dniu, w którym to sobie uświadomisz, zaczniesz naprawdę żyć.
  2. Nie możesz zadowolić wszystkich przez cały czas. Proszę, zacznij od siebie i swoich bliskich, wszyscy inni są już zajęci sobą.
  3. Walka ze starością jest jak próba złapania wiatru. Naucz się cieszyć tym, co masz. Twoje ciało się zmienia, ale zawsze tak było. Nie trać czasu na cofanie tego faktu, zamiast tego zmień swoje nastawienie i znajdź piękno na każdym etapie.
  4. Nikt nie jest doskonały i nikt nie jest naprawdę zadowolony ze swojego losu. Kiedy zdasz sobie z tego sprawę, uwolnisz się od porównań i pozbędziesz się osądów. To naprawdę wyzwalające.
  5. Nikt nie widzi tego, co robisz dobrze, ale każdy może zobaczyć, co robisz źle. Kiedy to zrozumiesz, skupisz się tylko na własnych powodach i zaczniesz czerpać z życia znacznie więcej przyjemności.
  6. Prawdopodobnie pożałujesz, ile lat spędziłaś na samokrytyce, ale im szybciej pogodzisz się z ciałem, w którym żyje Twoja dusza, tym lepiej. Twoje ciało jest niesamowite i ważne, ale Cię nie definiuje.
  7. Twoje zdrowie jest ważne, ale stres, strach i niepokój są o wiele bardziej destrukcyjne niż jakiekolwiek pyszne niezdrowe jedzenie lub napoje, których sobie odmawiasz. Szczęście i spokój to najlepsze lekarstwo.
  8. Kto Cię zapamięta i dlaczego to ważny aspekt starzenia się. Twoja miłość i Twoja mądrość będą żyć znacznie dłużej niż jakakolwiek materialna rzecz, którą stworzysz. Nawet Twoje prawnuki usłyszą Twoje historie.
  9. Nie jesteśmy tu długo, ale jeśli idziesz pod wiatr, może to być poważny test. Życie to nie walka, ale przygoda.
  10. Zawsze pij dobrego szampana i używaj tego, co odłożyłbyś na deszczowy dzień. Nikt nie ma gwarancji, że dożyje jutra. Dzisiejszy dzień jest prezentem, który nazywamy teraźniejszością. Jedz, pij i bądź szczęśliwa.

Użyj tych mądrości, zanim się zestarzejesz!

Czytaj: Mówisz po „krakosku”? Weź udział w wyjątkowym konkursie Biblioteki Kraków

Blue link: https://www.tbgtechco.com