Oszałamiające zjawisko na fińskiej plaży

0
165
views

To może wyglądać na doskonałe miejsce do walki na śnieżki, ale na tej plaży w Finlandii zabawa polega tylko na oglądaniu.

Kiedy fotograf amator wybrał się na spacer po plaży Marjaniemi, był świadkiem rzadkiego i surrealistycznego zjawiska naturalnego.

Risto Mattila i jego żona uważają się teraz za nielicznych szczęśliwców, którzy zostali pobłogosławieni możliwością zobaczenia tysięcy „lodowych kul” pokrywających odcinek wybrzeża na wyspie Hailuoto.

Czytaj: Las przedłuża życie. W Finlandii leśne spacery przepisuje się na receptę

Źródło: Instagram

Według ekspertów od pogody kule powstają, gdy w kawałki lodu uderzają wiatr i wzburzone wody. Mattila mówi, że niektóre z zamarzniętych kul miały rozmiar piłek nożnych.

Wyspa Hailuoto, położona między Szwecją a Finlandią, nie jest jedynym mroźnym regionem, który stworzył tak zapierające dech w piersiach zjawisko, ale Mattila ma szczęście, że był świadkiem takiej rzeczy po raz pierwszy.

„To był niesamowity widok. Nigdy nie widziałem czegoś takiego przez 25 lat mieszkając w pobliżu ”- powiedział Mattila dla BBC. „Ponieważ miałem ze sobą aparat, postanowiłem zachować ten niezwykły widok na pamiątkę”.

Czytaj: Uczniowie z Finlandii jeżdżą rowerem do szkoły w -17°C

Źródło: Instagram

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org