Oto najbardziej niekorzystne objawy stresu, których doświadczają kobiety

0
71
Jak stres wpływa na zdrowie kobiety? Zdjęcie: pl.freepik.com

Stres stał się naturalną częścią życia w tym szybko zmieniającym się świecie. Zmaganie się z wciskaniem wielu zajęć w napięty harmonogram, dotrzymywanie terminów zawodowych przy równoczesnym równoważeniu spraw rodzinnych i nadążanie za oczekiwaniami społecznymi, wszystko to zaowocowało niepożądanym stresem w naszym życiu.

Zwykle przymus psychiczny, przez który przechodzimy, czyli stres, objawia się różnymi objawami. Niektórzy mogą zgłaszać ciągłe bóle głowy, podczas gdy inni mogą narzekać na trądzik na twarzy lub utratę apetytu, ale to wszystko są aspekty stresu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Oto kilka typowych objawów stresu, których najczęściej doświadczają kobiety, zidentyfikowanych przez ekspertów. Możesz nie doświadczać wszystkich tych objawów razem lub w ogóle, ale jeśli masz którykolwiek z nich, musisz popracować nad złagodzeniem stresu, angażując się w dowolne czynności łagodzące stres, takie jak medytacja, joga, a nawet dzielenie się swoim problemem z przyjaciółmi i rodziną, ponieważ to też może być terapeutyczne.

1. Wahania apetytu

Często można spotkać się z dwiema skrajnościami u ludzi, którzy są zestresowani: albo będą jeść za mało, aż do głodu, albo będą jeść za dużo do tego stopnia, że nie będą mogli przestać. Oba te stany są oznakami stresu. W rezultacie Twój metabolizm zwolni, ponieważ nie będziesz chciał jeść lub możesz zacząć jeść emocjonalne, to znaczy jeść zbyt dużo, aby stłumić niepokój.

Czytaj: Spożywanie wspólnych posiłków sprawia, że jesteśmy mniej zestresowani

2. Wahania nastroju

Kolejnym objawem stresu są wahania nastroju. Jeśli przechodzisz przez kolejkę górską emocji, musisz ocenić swoje życiowe stresory, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że niektóre zmartwienia lub inne rzeczy Cię dręczą. Możesz łatwo czuć się niezadowolona i zirytowana, jeśli jesteś zestresowana.

Czytaj: Spacery w lesie najlepszym lekarstwem i sposobem na stres

3. Bóle głowy

Bóle głowy na skutek silnego stresu, tzw. napięciowy ból głowy. Zdjęcie: pl.freepik.com

Stres jest zwykle główną przyczyną bólów głowy wśród mas. Jeśli czujesz, że mięśnie szyi napięły się, a w głowie pulsuje ból, najprawdopodobniej jesteś zestresowana. Dawka paracetamolu może przynieść chwilową ulgę, ale ostatecznie musisz zająć się czynnikiem stresu w swoim życiu.

Chociaż są to trzy najczęstsze objawy stresu, mogą wystąpić inne towarzyszące objawy, takie jak wysokie ciśnienie krwi, nudności, biegunka i utrata snu.

Czytaj: Otwarcie sklepu Primark w Krakowie. Znamy datę otwarcia!

Stres może również powodować fizyczne zmiany w Twoim ciele, takie jak trądzik, przyrost masy ciała i utrata wagi. Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy stresu, zwłaszcza przez dłuższy czas, koniecznie zajmij się nim jak najszybciej i spróbuj go przezwyciężyć. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze.

wad

Brak postów do wyświetlenia