Oto najszybsze buty do chodzenia na świecie

0
204
Firma zajmująca się robotyką twierdzi, że wyprodukowała „najszybsze buty na świecie”, dzięki którym możesz chodzić trzy razy szybciej. Zdjęcie: Shift Robotics

Firma zajmująca się robotyką i inżynierią z Pittsburgha zaprezentowała niedawno Moonwalkers, parę butów na baterie, które, jak twierdzi, mogą zwiększyć prędkość chodzenia nawet o 250%.

Na pierwszy rzut oka Moonwalkers wyglądają jak para futurystycznych rolek, ale w rzeczywistości jest to coś o wiele więcej. W rzeczywistości masz w nich chodzić tak, jak w zwykłych butach lub trampkach, pozwalając, aby zmotoryzowane koła nadały tempa Twojemu krokowi.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

To genialne urządzenie, napędzane najnowocześniejszym bezszczotkowym silnikiem prądu stałego, jest w rzeczywistości platformą, którą można przymocować do szerokiej gamy obuwia, aby znacznie zwiększyć prędkość chodzenia do 11 km/h. Dla porównania, średnia prędkość chodzenia ludzi waha się od 4 do 6 km na godzinę. Wrażenie chodzenia w najszybszych butach na świecie zostało porównane do chodzenia po „ruchomym chodniku” na lotnisku.

Czytaj: Te kolumny na dworcu autobusowym mają buty

Zdjęcie: Shift Robotics

Zaprojektowane przez Shift Robotics, Moonwalkers składają się z bez-szczotkowego silnika o mocy 300 W w każdym bucie (1,9 kg), który napędza osiem poliuretanowych kół. Istnieje również skrzynia biegów napędzana sztuczną inteligencją, która zwiększa lub zmniejsza prędkość zgodnie z danymi dotyczącymi chodu użytkownika gromadzonymi przez szereg czujników. Buty są również w stanie wykryć ruch w dół, aby zapobiec wypadkom.

Czytaj: Nowe centrum monitoringu w Poznaniu już rozpoczęło działalność

„Moonwalkers to nie łyżwy. To buty. W rzeczywistości najszybsze buty na świecie” – powiedział Xunjie Zang, założyciel i dyrektor generalny Shift Robotics. „Nie jeździsz w nich jak na łyżwach. Idziesz. Nie musisz się uczyć, jak ich używać, buty uczą się od Ciebie.”

Zdjęcie: Shift Robotics

Ale czy najszybsze buty na świecie sprawdzają się na nierównym terenie lub na takich rzeczach, jak schody? Wszyscy wiemy, jak trudno się pokonuje takie rzeczy w wrotkach. Cóż, najwyraźniej projektanci wzięli to pod uwagę i wprowadzili prosty gest, który pozwala użytkownikowi zablokować koła, aby mógł chodzić po schodach tak, jak w zwykłym obuwiu.

Moonwalkers zostały niedawno zaprezentowane w ramach kampanii Kickstarer, która już prawie dwukrotnie osiągnęła swój cel crowdfundingowy wynoszący 90 000 USD. Oczekuje się, że pierwsza partia zostanie wysłana w marcu 2023 roku, w cenie detalicznej 1399 USD (6654 zł). To nie jest tanie, ale z drugiej strony to nie jest Twoja przeciętna para butów, to najszybsza para butów na świecie.

wad

Brak postów do wyświetlenia