Oto przydatne 7 hobby, które uczynią Cię mądrzejszym

0
458
Hobby, które sprawi, że będziesz mądrzejszy. Zdjęcie: pixabay.com

Ciekawe i przydatne!

Większość ludzi uważa, że ​​inteligencji nie trzeba rozwijać, że jest to nam dane przy narodzinach i zawsze będzie się inteligentną osobą. Ale ten rodzaj myślenia sprawia, że ​​wierzymy, że nie możemy zmienić tego, kim jesteśmy. Najnowsze badania potwierdzają, że możesz zwiększyć swój potencjał i ogólną inteligencję. Jak to zrobić?

Oto 7 przydatnych hobby, które pomogą Ci stać się mądrzejszym:

1. Medytacja

pixabay.com

Ludzie praktykują medytację, aby kontrolować swój umysł, łagodzić stres i uspokajać. Dzięki medytacji mnisi całkowicie opanowują swoje myśli i emocje. Zostało to udowodnione przez naukowców, którzy badali Dalajlamę i jego zwolenników. Wyobraź sobie, że w trudnej sytuacji przestaniesz odczuwać strach lub smutek. Zamiast tego będziesz pewny siebie i optymistyczny. Wszystko to jest możliwe, jeśli praktykujesz medytację.

2. Nauka języka obcego

pixabay.com

Badania wykazały, że ludzie, którzy mówią dwoma językami, znacznie lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem zagadek niż ci, którzy mówią tylko w jednym języku. Każdy język ma swoją własną strukturę i sposób myślenia. A wpływ tego innego myślenia na Twój mózg rozszerza jego możliwości.

3. Czytanie książek

pixabay.com

Nie ma znaczenia, co czytasz. I tak przyniesie Ci to korzyści. Czytanie książek:

  • zmniejsza stres;
  • poprawia samoocenę;
  • zwiększa horyzonty;
  • pozwala poznać otaczający Cię świat;
  • łączy łamigłówki i pomaga znaleźć rozwiązania w życiu codziennym.

4. Aktywność fizyczna

pixabay.com

Wiele osób uważa, że ​​sport pomaga tylko ciału, a nie umysłowi. W rzeczywistości sport bardzo wpływa zarówno na ciało, jak i na umysł. Ruch to zdrowie, a endorfiny powodują wzrost poczucia szczęścia – to hasła prawdziwe.

Dzięki aktywności fizycznej poprawia się wydolność organizmu. Ćwiczenia wpływają pozytywnie na pamięć i zdolność uczenia się, na koncentrację. Zmniejszają poziom stresu i niepokoju, zwiększają produktywność, wpływają pozytywnie na samoocenę i pewność siebie. Ważne jest, aby ćwiczyć regularnie, nawet jeśli jest to zwykłe, codzienny spacer.

5. Trening umysłu

pixabay.com

Istnieje wiele sposobów treningu mózgu. Możesz pobrać sudoku, łamigłówki, zagadki, krzyżówki itp. na swój telefon. Nawet gry wideo sprawiają, że myślisz więcej.

Wszystkie te rzeczy zwiększają Twoją neuroplastyczność. Co to jest? Neuroplastyczność to zdolność mózgu do reorganizacji i odbudowy. Kiedy mózg poznaje nowe rzeczy, zaczyna szukać różnych sposobów rozwiązywania problemów. Dzięki temu poszerzasz swoją wiedzę i wzmacniasz swoje ogólne zdolności poznawcze.

Czytaj: Trening mózgu – 8 łamigłówek dla mózgu

6. Gra na instrumencie muzycznym

pixabay.com

To jeden z najlepszych sposobów na wzmocnienie mózgu. Liczne badania wykazały, że muzycy mają ogólnie bardziej rozwinięte zdolności motoryczne, kreatywność i zdolności poznawcze. Bez względu na to, ile masz lat, możesz stać się mądrzejszy, jeśli opanujesz jakiś instrument.

7. Kumulacja uczenia się

pixabay.com

Kumulacja uczenia się jest bardziej efektywna niż tradycyjne uczenie się. Uczniowie i studenci są przyzwyczajeni do uczenia się czegoś w noc poprzedzającą egzamin. Uczenie się kumulatywne jest właściwą metodą nauczania. Gwarantuje, że nie zapomnisz tego, czego się nauczyłeś. Co mamy robić? Powtarzaj okresowo to, czego się nauczyłeś: krótko, ale często.

Które z powyższych hobby najbardziej Tobie odpowiada?

Czytaj: Betlejem Poznańskie 2020 zostało odwołane!

johannesfloe.com – Art to remember