Pestki z winogron lepsze niż chemioterapia

0
1570

Wprowadzenie nasion winogron do codziennej diety może mieć zbawienny wpływ na Twoje zdrowie. Te malutkie pestki powodują, że maleją powikłania sercowo-naczyniowe, ustępuje mrowienie kończyn, zmniejszają się żylaki i cukrzyca, rzadziej drętwieją Ci kończyny i masz mniej skurczy.

Najnowsze badania przeprowadzone w Centrum Badań nad Rakiem w Colorado wykazały, że ekstrakt z pestek winogron może zmniejszyć rozwój i rozprzestrzenianie się raka. U niektórych osób może nawet całkowicie wyeliminować chorobę.

Pestki winogron mają wysokie stężenie składników odżywczych i za to się je najbardziej ceni. Przede wszystkim chodzi o witaminę C oraz beta-karoten. Pestki winogron dodatkowo wykazują właściwości przeciwnowotworowe, przeciwalergiczne i przeciwwirusowe. Ekstrakt z pestek winogron jest 20 razy silniejszy niż witamina C i E.

Pestki winogron pomagają także w przypadku zaćmy. Badania potwierdziły, że przy codziennym spożywaniu 300 mg ekstraktu z pestek winogron przez 2 miesiące, u tych osób złagodziło się zmęczenie oczu, które było spowodowane pracą przy komputerze. Pestki winogron złagodzą także pierwsze objawy alergii.

Pestki z winogron lekiem na raka

Niektórzy twierdzą, że specjalnie nie wymyślono jeszcze lekarstwa na raka, ponieważ straciłyby na tym firmy farmaceutyczne, które zarabiają miliardy na leczeniu nowotworów.

Prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśnia, że nie będzie nigdy jednego leku na raka, bo istnieje 200 odmian nowotworów i ich liczba rośnie, a każdy z nich wymaga innego podejścia, innych metod leczenia. Przyznaje jednak, że w ciągu ostatnich 40 lat – lat jego pracy – dwukrotnie wzrosła liczba wyleczeń różnego rodzajów nowotworów.

Okazuje się, że pestki winogron mogą być bardzo pomocne w tej kwestii, ponieważ są one bogate w substancje, które mają zdolność do niszczenia komórek nowotworowych w organizmie.

Naukowcy informują, że to właśnie pestki winogron są skuteczniejsze, niż chemioterapia. Wyciąg z pestek winogron zalecają stosować osobom, które zmagają się z rakiem. A nie ma co ukrywać, takich osób jest niestety coraz więcej. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Michigan w Stanach Zjednoczonych wykazały, że pestki winogron moją zmniejszać ryzyko zachorowalności na serce oraz zmniejszać ciśnienie krwi.

Inne właściwości

Pestki winogron powinny także zacząć spożywać osoby uprawiające sport – zawodowo i amatorko – ponieważ pestki winogron wzmacniają układ krwionośny, chronią stawy i stymulują anabolizm.

Do pestek winogron powinni się także przekonać palacze, zarówno czynni jak i bierni. Dzięki pestkom zmniejszają się szkodliwe skutki wywoływane przez toksyczne związki. Dodatkowo dzięki swoim właściwościom pestki chronią płuca przed infekcjami i chorobami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kwas moczowy – poznaj 6 domowych sposobów na jego usunięcie. Zapobiegnij bólom stawów!

Pestki winogron wzmacniają także układ immunologiczny, dlatego osoby, które regularnie spożywają pestki mogą liczyć na mniejsze ryzyko zachorowalności na przeziębienie czy grypę.

Pestki winogron będą pomocne osobom, które chcą wspomóc pracę mózgu. Jeśli dużo się uczysz, studiujesz lub w pracy bardzo dużo „pracujesz głową” zacznij spożywać pestki winogron. Będziesz mógł liczyć na lepszą pracę umysłu.

Kobiety przechodzące menopauzę i zmagające się z dolegliwościami stawów także poczują się lepiej zażywając pestki winogron.

Dodatkowo mają one rewelacyjne działanie w kosmetyce. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy OPC zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jeśli chcesz mieć jak najmniej zmarszczek, od dzisiaj zacznij spożywać pestki winogron. Poza młodym wyglądem, powstrzymasz także wypadanie włosów.

Pestki winogron są także pomocne w walce z zapaleniem zatok, zapaleniem pęcherza moczowego i zapaleniem stawów.

Pestki winogron mają zastosowanie w kuchni. Coraz bardziej popularny jest olej z pestek winogron. Ma łagodny smak i niemal niewyczuwalny aromat. Tłoczy się go na zimno, więc tak olej nie traci składników odżywczych. Można go wykorzystać do sałatek. Niektórzy używają także do smażenia i gotowania.

Jak wykorzystać pestki winogron, aby poprawić swoje zdrowie?

SKŁADNIKI:

  • pestki winogron – 1 szklanka
  • szklany słoik z pokrywką – 1 sztuka
  • ręcznik papierowy

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Najpierw należy umyć nasiona, ręcznik papierowy należy zamoczyć w wodzie, następnie trzeba suszyć na nim nasiona przez 30 dni. Po tych 30. dniach nasiona należy zmielić i włożyć do szklanego słoja. Przechowuj go w ciemnym miejscu.

Jak stosować?

Łyżeczkę takich zmielonych pestek winogron należy dodawać sobie do szklanki wody lub soku. Wymieszać i wypić do dna. Pić najlepiej 2-3 razy dziennie przez około 3 miesiące. Następnie należy zrobić 1 miesiąc przerwy. Po tym czasie znowu możesz zacząć leczenie i wzmacnianie swojego zdrowia i młodego wyglądu pestkami winogron.

Jesteś z Wrocławia? Zerknij do f7wroclaw.pl