Phil Collins i Genesis zagrali swój ostatni koncert

0
206
Po 54 latach kariery Phil Collins żegna się ze sceną na ostatnim koncercie z Genesis z powodu problemów zdrowotnych. Źródło: Twitter

Podczas ostatniego koncertu ich trasy w Londynie w sobotę, Phil Collins i Genesis ogłosili swoje stałe zejście ze sceny.

W sobotni wieczór 26 marca 2022 roku podczas koncertu w Londynie, w O2 Arenie, kultowy angielski zespół rockowy Genesis, wraz ze swoim byłym perkusistą Philem Collinsem, wkroczyli na scenę nie tylko podczas ostatniego koncertu, ale także ostatniego koncertu w historii.

Po ponad dziesięcioletniej przerwie w graniu na żywo Genesis rozpoczął swoją trasę koncertową „The Last Domino?” we wrześniu 2021 roku; występy odbywały się w Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej i Europie.

W sobotę Phil Collins powiedział, że to bardzo wyjątkowy wieczór – ostatni koncert podczas trasy koncertowej „The Last Domino?” oraz ostatni koncert Genesis w historii. 

Zmartwiony bólem bioder i pleców Collins siedział w centrum sceny podczas całego koncertu. Na scenie dołączyli do niego gitarzysta Mike Rutherford, klawiszowiec Tony Banks i syn Nic Collins, który zastąpił swojego ojca na perkusji.

Pomimo problemów zdrowotnych 71-letnia legenda wydawała się być w dobrym nastroju, nawet rzucając dowcipy o konieczności „znalezienia sobie prawdziwej pracy” po trwałym pożegnaniu grupy z koncertami na żywo.

Czytaj: Coś dla pasjonatów zieleni: Startuje Akademia Zielony Poznań

Poniżej możecie posłuchać, jak Phil Collins ogłasza, że jest to ostatni w historii koncert Genesis.

Po premierze w 1967 roku Genesis osiągnął sławę i stał się głównym zespołem rockowym w latach 70-tych. Kiedy pierwszy frontman, Peter Gabriel, odszedł, aby rozpocząć karierę solową w 1975 roku, rolę wokalisty przejął perkusista i wokalista wspierający, Phil Collins. W trakcie swojej gwiezdnej kariery Genesis wydali ponad 15 albumów studyjnych i sprzedali ponad 100 milionów płyt.

Czytaj: Muzyka jest dobra dla zdrowia serca

Podczas ostatniego koncertu w zeszły weekend były członek Peter Gabriel był wśród publiczności. Muzyk po koncercie zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z Collinsem oraz z managerem zespołu, Richardem McPhail’em.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Poniżej możecie posłuchać w całości ostatni koncert Philla Collinsa i Genesis:

wad

Brak postów do wyświetlenia