Picie alkoholu może zniszczyć Twoje życie seksualne

0
325
Alkohol a seks. Jak alkohol wpływa na popęd seksualny. Zdjęcie: Shutterstock

Nie ma nic złego w wypiciu małej ilości alkoholu, aby się odstresować. Może to sprawić, że poczujesz się wyluzowany, będziesz mniej skrępowany, a nawet bardziej asertywny. Jednak czy poza sporadyczną sytuacją, kiedy wypijasz jedno piwko lub kieliszek wina, wypicie większej ilości alkoholu jest złą rzeczą?

Może być złe. W przypadku kobiet picie alkoholu powoduje wzrost poziomu testosteronu, co zwiększa pożądanie seksualne.

Chociaż zwiększone pożądanie może być korzystne przy odpowiedniej ilości alkoholu, zbyt duże spożycie alkoholu może zahamować fizjologiczną reakcję organizmu na stymulację. Możesz myśleć, że jesteś gotowa, aby mieć orgazm, ale Twoje genitalia mogą nie otrzymać tej wiadomości.

Liczne badania, w których badano wpływ dawek alkoholu na odpowiedź seksualną kobiet, wykazały, że przy większym spożyciu alkoholu zmniejsza się pobudzenie genitaliów.

Picie może również zakłócać naturalne nawilżenie pochwy, gdy kobieta jest podekscytowana, prowadząc do niekomfortowego lub nawet bolesnego stosunku, a także utrudniać kobiecie osiągnięcie orgazmu.

Czytaj: 50000 litrów czerwonego wina wybuchło ze zbiornika winiarni

Alkohol sprawia, że kobiecie puszczają hamulce. Niestety jest to niebezpieczne, ponieważ kobieta szybciej podejmie złą decyzję, np. nie będzie nalegać na założenie przez mężczyznę prezerwatywy lub będzie uprawiać seks z nieodpowiednią osobą.

Nadal istnieje czynnik podejmowania ryzyka po pijanemu. Jedno z badań wykazało, że w sytuacjach naładowanych seksualnie nawet umiarkowane upojenie było związane z chęcią odbycia ryzykownego seksu bez zabezpieczenia z nowym, przypadkowym partnerem.

Czytaj: Poznań jako pierwsze miasto dofinansuje in vitro

Dotyczy to również mężczyzn

Zdjęcie: pixabay.com

Alkohol może jeszcze gorzej wpływać na mężczyzn. A dokładniej, mężczyźnie może być trudniej stać się twardym. Picie zbyt dużej ilości zmniejsza dopływ krwi do prącia, podczas gdy zwiększa wydzielanie hormonu związanego z zaburzeniami erekcji.

Podobnie jak u kobiet, odpowiednia ilość alkoholu wzmaga popęd seksualny u mężczyzn. Nie jest mitem, że alkohol sprawia, że ludzie wokół Ciebie wydają się bardziej atrakcyjni. Jedno z badań wykazało, że umiarkowanie atrakcyjne i nieatrakcyjne twarze wyglądały znacznie lepiej, gdy patrzący spożywał alkohol.

Jeden lub dwa drinki mogą odprężyć mężczyznę i zmniejszyć jego zahamowania. Jednak wypicie większej ilości alkoholu może prowadzić do bardziej ryzykownych zachowań. W rzeczywistości badania pokazują, że po spożyciu alkoholu mężczyźni częściej niż kobiety podejmują ryzyko seksualne.

Wreszcie, obojgu płciom grozi łatwiejsze zmuszenie do niepożądanych czynności seksualnych pod wpływem alkoholu, ponieważ alkohol osłabia osąd, a nawet może utrudniać komunikację. Zgoda jest niezbędna do satysfakcjonującego spotkania seksualnego, a gdy którakolwiek ze stron jest nadmiernie pijana, możliwość wyrażenia zgody jest nieważna.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org