Piękna mgła unosząca się nad górskim miastem

0
222

Oszałamiające zdjęcie uchwyciło „cudowną” mgłę toczącą się nad górskim miastem w Japonii.

Japonia jest pełna cudów natury, ale jest jedna rzecz, która jest muzą dla wielu fotografów, w tym dla  Yasuto Inagaki.

Chodzi o górę Tate lub Tateyama, która wznosi się wysoko nad prefekturą Toyama. Wraz z górą Fudżi i górą Haku jest uważana za jedną z Trzech Świętych Gór w kraju. To ulubione miejsce do fotografowania Inagakiego, który niedawno został nagrodzony specjalnym widokiem i uwiecznił to na zdjęciu.

Czytaj: 144-letnia wisteria w Japonii wygląda jak różowe niebo

Facebook

Pewnego wieczoru w połowie stycznia zauważył falującą mgłę nad miastem Imizu. Natychmiast dostrzegł twórczą okazję i wspiął się na swoje miejsce, aby zobaczyć, co mógłby sfotografować. Ze swojego miejsca wyraźnie widział światła miasta powodujące kolorową poświatę pod mgłą. Potem musiał tylko poczekać na okazję, kiedy góra Tate będzie idealnie oświetlona. Tak jak światło księżyca oświetlało górę, był w stanie zrobić zdjęcie, którego szukał.

W sumie tego wieczoru zrobił około 20 zdjęć. Wybrał swoją najlepszą piątkę do obróbki w Lightroom w celu stworzenia ostatecznego zdjęcia. Rezultatem jest zapierający dech w piersiach obraz, który łączy ludzką inwencję z siłą natury. Zatytułowane Cud Toyama, Inagaki uważa to za jedno z najlepszych zdjęć, jakie kiedykolwiek zrobił.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Inagaki ma nadzieję, że zdjęcie daje innym takie samo poczucie zdumienia, jakie czuł tego wieczoru. Ma też nadzieję, że jego praca zainspiruje mieszkańców do ponownego odkrycia krajobrazu i zdobycia nowego uznania dla otaczającego ich piękna.

Yasuto Inagaki: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Poniżej możecie zobaczyć inne zapierające dech w piersiach zdjęcia wykonane przez Inagaki.

Czytaj: Wrocław wyróżniony w European Cities & Regions of the Future 2022/23

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

wad

Brak postów do wyświetlenia