Piękne zdjęcia Marilyn Monroe na plaży zrobione przez Sama Shawa w 1957 roku (17 zdjęć)

0
1357

Marilyn Monroe. Wszyscy o niej słyszeli, większość ludzi zna jej historię. Była amerykańską aktorką, piosenkarką, modelką. Stała się popularnym symbolem seksu w latach 50. i 60., inspirując wiele kobiet do ścigania swoich marzeń i bycia sobą. Niestety zmarła w bardzo młodym wieku: 36 lat.

Jednak mimo to przez te 36 lat udało jej się osiągnąć więcej rzeczy w porównaniu do ludzi, którzy żyją o wiele dłużej na tym świecie.

Marilyn została sfotografowana przez wielu fotografów. Jedną z najbardziej znanych sesji wykonał jej Sam Shawa. Mężczyzna był też drogim przyjacielem Marilyn, fotografował jej życie prywatne i najbardziej wzruszające momenty życia.

Podczas tej sesji Marilyn była w ciąży. Niestety, miesiąc później poroniła.

Więcej informacji:Instagram | vintag.es | Facebook | shawfamilyarchives.com

Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto

„Była piękna bez makijażu i duchowo, w środku, jako osoba” – tak Sam Shaw opisał Marilyn Monroe.

Sfotografował ją w Amagansett Beach w Nowym Jorku w lipcu 1957 roku. Miała na sobie biały kostium kąpielowy, a blond włosy rozwiewał jej wiatr. Naturalne piękno Marilyn lśni na tych zdjęciach i wygląda na szczęśliwą.

Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto

Sam Shaw mieszkał w Nowym Jorku. Urodził się w 1912 roku, a zmarł w 1999 r. Shaw jest rozpoznawalny do dziś dzięki fotografiom filmów i celebrytów, choć miał wiele innych zainteresowań, takich jak muzyka, rzeźba, malarstwo, literatura, a także działalność polityczna i społeczna.

Wczesne życie Sama Shawa nie było łatwe. Nie miał dużo pieniędzy, więc musiał zbierać materiały do swoich prac z ulic Nowego Jorku. Wspiął się na szczyt i stworzył karierę z niczego.

Czytaj: Historia zdjęć Marilyn Monroe w worku na ziemniaki z 1951 roku

Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto

Shaw zrobił wiele słynnych zdjęć, chociażby plakat do filmu „Tramwaj zwany pożądaniem (A Streetcar Named Desire)”, w którym uchwycił Marlona Brando w obcisłej koszulce. Zrobił także jedno z najbardziej znanych zdjęć wszech-czasów, kultową Marilyn Monroe, której sukienka podwiewa do góry w filmie „Słomiany wdowiec” (The Seven Year Itch).

Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto

Marilyn Monroe jest uważana przez wielu za najbardziej kultową gwiazdę i piękną kobietę wszech-czasów. Urodzona i wychowana w Los Angeles, większość dzieciństwa Marilyn spędziła w rodzinach zastępczych i wyszła za mąż w bardzo młodym wieku: 16 lat. Pracując w fabryce, zauważył ją fotograf i od tego momentu jej życie zmieniło się radykalnie i stała się jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie.

Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto

Marilyn żyła w przepychu, ale nie obyło się bez wad. Walczyła z depresją, uzależnieniami i lękami. Właśnie dlatego tak pięknie wygląda na tych zdjęciach, gdy widać, że jest szczęśliwa i beztroska. Proste zdjęcia, a mają w sobie to coś.

Wygląda to tak, jakby wszystkie jej zmartwienia zniknęły, a ona po prostu dobrze się bawiła. Marilyn Monroe zmarła w 1962 r. w wyniku przedawkowania, chociaż teoretycy spisku na całym świecie wciąż próbują dowiedzieć się, czy to prawda.

Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto
Zdjęcie: samshawphoto

Czytaj: SPĘDZIŁ PONAD 3 TYSIĄCE GODZIN NA MALOWANIU STARYCH FOTOGRAFII

wad

Brak postów do wyświetlenia