Piękno zimy: niesamowite zdjęcia ośnieżonych lasów

0
568

Fotograf Heiko Gerlicher zawsze kochał las. Natura zawsze była dla niego największą inspiracją, dlatego las jest głównym tematem jego zdjęć.

Jego najnowsza seria zdjęć zatytułowana „Hoar Frost” pozwala ośnieżonym drzewom stać się lśniącymi gwiazdami, a ich lodowate liście tworzą cudowne wzory. Oglądanie jego portfolio jest jak wejście do magicznej krainy czarów wyrwanej z bajki.

Różnorodność zdjęć i różne klimaty przedstawione na zdjęciach dowodzą, że Heiko Gerlicher wie, las jest pełen nieskończonych możliwości twórczych.

„Nigdy nie wiesz dokładnie, czego się spodziewać”, mówił Gerlicher w wywiadzie dla My Modern Met. „Na pierwszy rzut oka spontaniczne odkrywanie interesujących motywów w lesie nie jest łatwe. Ale kiedy zaangażujesz się, poczujesz las, on przed Tobą rozpościera wiele obfitości motywów. Ponadto wszystko w lesie ciągle się zmienia”.

Unikalne możliwości, jakie daje las, są częścią tego, co przyciąga Gerlichera. W epoce Instagrama, kiedy fotografowie podróżują w te same miejsca, aby zrobić podobne zdjęcia, celowo tworzy się zdjęcia niewidzialnych przestrzeni.

Seria „Hoar Frost”, której nazwa pochodzi od białego skrystalizowanego lodu, który przylega do liści i gałęzi, jest oszałamiająca ze względu na swoje ciche piękno. Można sobie prawie wyobrazić ciszę, która wisi w powietrzu i tylko dźwięk kroków Gerlichera przerywa ciszę.

Przeglądając zdjęcia, uświadamiamy sobie, że każde zdjęcie przedstawia inną i wyraźną zimową chwilę.

Gerlicher ma nadzieję, że jego praca zainspiruje innych do docenienia otaczającego ich piękna. „Chcę pokazać moje piękno, kruchość drzew i lasów. Chcę wzbudzić pragnienie wyjścia do natury i lasu, zaangażowania się, a następnie powrotu do domu z dobrym samopoczuciem.”

Czytaj: Wistman’s Wood. Ten las wygląda jak z baśni

Fotograf Heiko Gerlicher jest głęboko zainspirowany lasem.

Jego seria „Hoar Frost” pokazuje różnorodne piękno zimy w lesie.

Z liśćmi i gałęziami pokrytymi lodem drzewa tworzą cudowne naturalne wzory.

Heiko Gerlicher: Strona internetowa | Instagram | Behance

Czytaj: TAJEMNICZE PIĘKNO DRZEW

wad

Brak postów do wyświetlenia