Piękny zakątek w Toskanii, który leczy duszę i ciało

0
635

Dolina Val d’Orcia, w Toskanii we Włoszech, to piękne miejsce z górzystymi i wiejskimi krajobrazami, które urzeka każdego, kto je odwiedzi. 

Dolina Val d’Orcia to najpiękniejsze i najpopularniejsze miejsce w Toskanii. Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co roku przyciąga zachwyconych jej malowniczym krajobrazem turystów.

Dolina Val d’Orcia , Toskania, Włochy. Źródło: Twitter

W sercu malowniczej doliny Val d’Orcia znajduje się mała, średniowieczna wioska Bagno Vignoni, która przyciąga uwagę swoimi gorącymi źródłami wody geotermalnej, której właściwości lecznicze znali i cienili już starożytni Rzymianie, Medyceusze oraz papież Pius II.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Bagno Vignoni. Źródło: Twitter

Jednak największa atrakcja Bagno Vignoni znajduje się w krzakach tuż pod miasteczkiem, a jest to bezpłatna i udostępniona do kąpieli sadzawka z wodami geotermalnymi.

Wioska położona w prowincji Siena, około dwie godziny jazdy samochodem od Rzymu, to piękne miejsce, które wita turystów, którzy chcą zanurzyć się w jej leczniczych wodach, które mogą osiągnąć 40 stopni Celsjusza.

Ze względu na bliskość drogi Via Francigena, punkt ten był szczególnie odwiedzany w czasie średniowiecza.

Czytaj: Niespotykanie klimatyczna wioska we Włoszech.

Via Francigena. Źródło: Twitter

Trasa ta, która biegła około 600 kilometrów między Canterbury (Anglia) a Rzymem, została wyznaczona dla pielgrzymów, którzy chcieli udać się do grobu św. Piotra Apostoła.

Mówi się również, że Bagno Vignoni odwiedziły takie osobistości jak Katarzyna ze Sieny, papież Pius II i Lorenzo de Medici.

Obecnie miejsce to nadal urzeka odwiedzających rynek miejski Plaza de las Fuentes, gdzie znajduje się prawie 50-metrowy zbiornik z wodami termalnymi pochodzącymi z wnętrzności miasta.

Chociaż pływanie nie jest dozwolone w tej przestrzeni, miejsce jest idealne na spotkanie z bliskimi i na spacer.

A jeśli chcesz się rozpieszczać, możesz udać się do rzymskiej sauny w hotelu Albergo Le Terme, znajdującym się w XV-wiecznym budynku.

Czytaj: Przerażające piękno opuszczonego zamku we Włoszech

Albergo Le Terme. Źródło: Twitter

Kolejną świetną opcją w Bagno Vignoni jest hotel Posta Marcucci, który wykorzystuje metodę o nazwie „Zdrowie, Przyjemność, Harmonia”, aby zaoferować zabiegi zgodnie z potrzebami każdej osoby.

Spa, basen, pokój odnowy biologicznej, restauracja, bar i wiele więcej w hotelu Posta Marcucci w sercu Val d’Orcia. Źródło: Twitter

W ADLER Spa Resort THERMAE można znaleźć więcej luksusowych doznań ze względu na fakt, że posiadają baseny o różnych temperaturach, a także zespół kosmetyczek gotowych do obsługi każdego, kto tam przyjedzie.

Więc może nadszedł czas, abyś uciekł do Włoch, poznał to relaksujące i niezapomniane miejsce.