Pies wpadł do kanału i zaczął się topić. Grupa delfinów uratowała mu życie!

0
1161

Gdybyśmy próbowali żyć w harmonii razem ze zwierzętami, świat byłby o wiele lepszym miejscem. Powinniśmy uczyć nasze dzieci od najmłodszych lat, że każde życie ma znaczenie i że każde stworzenie powinno być traktowane z życzliwością.

Delfiny są istotami, od których my ludzie powinniśmy się uczyć empatii i współczucia. Te kochane zwierzęta są nie tylko sympatyczne i słodkie, ale także inteligentne. Gdyby nie pomoc ze strony grupy delfinów, życie psa prawdopodobnie by się skończyło.

Nikt nie zauważył, kiedy i w jakich okolicznościach doberman wpadł do kanału Marco Island na Florydzie. W okolicy nie było żadnych ludzi, więc los tego biednego psa wydawał się przesądzony. Na szczęście w pobliżu były urocze delfiny.

Delfiny zauważyły, że pies zaczyna się topić i że walczy o życie. Pupil próbował wydostać się z wody, ale było to prawie że niemożliwe, ponieważ był uwięziony w kanale, a ściana oddzielająca wodę od lądu była zbyt wysoko, żeby się na nią wspiąć. Pies się rzucał i delfiny od razu wyczuły, że psu grozi poważne niebezpieczeństwo.

To, co zrobiły te inteligentne delfiny, było w pewnym sensie niesamowite. Wszystkie zaczęły głośno hałasować, mając nadzieję, że ktoś je usłyszy i przyjdzie sprawdzić, co się dzieje.

„W rzeczywistości delfiny narobiły tyle hałasu, że niektórzy mieszkający w pobliżu ludzie zaczęli się zastanawiać, dlaczego nagle delfiny są tak głośne”, informuje Snackay. „Przybyli ludzie zauważyli psa uwięzionego pod ścianą w wodzie kanału.”

W ciągu kilku minut, po zobaczeniu tonącego psa, na miejscu zjawili się strażacy i wyciągnęli dobermana z wody. Pies był tak przestraszony, że nie mógł przestać się trząść.

Według ratowników pies spędził około 15 godzin w wodzie. To naprawdę niesamowite, jak udało mu się pozostać przy życiu przez tak długi czas. Pies był także odwodniony, ponieważ nie miał nic do picia, a popijanie słonej wody doprowadziło tylko do poważniejszego odwodnienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pies stał się tatą dla osieroconych kaczątek.

Wszyscy zgadzają się, że gdyby nie delfiny, pies by nie przeżył.

Gdybyśmy wszyscy byli tak współczujący wobec innych jak delfiny, nie byłoby żadnych przypadków zaniedbania zwierząt i wszyscy żyliby w doskonałej harmonii.

Istnieje również wiele udokumentowanych przypadków, kiedy delfiny ratowały życie ludzkie.

Źródło i zdjęcia: Youtube, scienceinsanity.com

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl