Piotr Machalica nie żyje. Aktor miał 65 lat

0
473
Piotr Machalica zmarł niespodziewanie 14 grudnia nad ranem. O jego śmierci poinformowała jego przyjaciółka, Krystyna Janda. Zdjęcie: twitter.com/LeeonBat

Piotr Machalica był jednym z najsłynniejszych polskich aktorów teatralnych i telewizyjnych. O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych Krystyna Janda. Piotr Machalica zmarł w wieku 65 lat.

„Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie” – krótka informacja o tej treści pojawiła się na profilu aktora na Facebooku w poniedziałek nad ranem.

Źródło: Instagram

Piotr Machalica zmarł w nocy w szpitalu jednoimiennym MSWiA w Warszawie. Miał 65 lat.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica” – napisał w pożegnaniu Och-Teatr, w którym Machalica grał od lat.

„Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem i nie możemy uwierzyć, że ich już nie zagra” – napisano w pożegnaniu.

„Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się, że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem” – napisała Janda.

Źródło: Facebook

Na antenie TVN24 Piotra Machalicę żegnali jego przyjaciele. – On płakał jak widział nieszczęśliwego człowieka, zwierzę. I nie wstydził się tego. A poza tym był cudownym mężczyzną. Jak ktoś potrzebował współczucia, Piotr był pierwszy – opisywała go Krystyna Janda.

Mogę szczerze powiedzieć, kochałem go za jego nadwrażliwość, za to, że był takim kochanym facetem, z którym potrafiliśmy razem milczeć, nie mówić nic do siebie i wiedzieć, jak bardzo się kochamy i szanujemy – wspominał aktor, satyryk i reżyser Krzysztof Materna.

Piotr Machalica zagrał w wielu filmach, między innymi w „Zabij mnie glino”, „Dekalogu. Dziewięć”, „Ceremonii pogrzebowej”, „Kuchni polskiej”, „1968. Szczęśliwego Nowego Roku”, „Saunie”, „Bohaterze roku”, „Dniu świra”, czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Grał również w serialach, jak „Prosto w serce”.

Gwiazdy żegnają Piotra Machalicę.

Źródło: Facebook

„Żegnaj Przyjacielu???
Kto nam teraz będzie śpiewał w garderobie?
Kto będzie opowiadał anegdoty?
Kto będzie pytał o szybkie metody uczenia się tekstu?
Kto będzie opowiadał o nowych fascynacjach motoryzacyjnych?
Kto w końcu będzie cytował świńskie limeryki największych Mistrzów?

Ciężko się z tym pogodzić?” – tak pożegnał aktora Cezary Żak.

Źródło: Instagram

„Jeśli powiem, że zgasło Słońce, nie będzie w tym cienia przesady…” – napisała w mediach społecznościowych Grażyna Wolszczak.

Źródło: Instagram

„? dalej w to nie wierzę…” – napisał Rafał Cieszyński.

Źródło: Instagram

„Żegnaj Przyjacielu…” – napisał Piotr Borowski.

Źródło: Instagram

„Piotrze… ?
?Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy Cię?” – napisała K. Janda.