Płatki w kształcie macicy

0
150

Intymna marka wellness INTIMINA wypuściła niedawno na rynek Period Crunch, wyjątkowe płatki śniadaniowe w kształcie macicy, które również mają mlecznoczerwony kolor.

Czy wiesz, że 82% osób nie jest w stanie poprawnie określić, gdzie znajduje się macica? To prawdopodobnie ma wiele wspólnego z faktem, że rzadko mówimy o kobiecej macicy, przynajmniej w porównaniu z innymi, bardziej znanymi narządami, takimi jak serce czy wątroba.

Otóż Intimina, firma specjalizująca się w produktach menstruacyjnych, takich jak ekologiczne kubeczki menstruacyjne i przyrządy do treningu mięśni Kegla, chciałaby to zmienić i podchodzi do tego w ciekawy sposób. W zeszłym miesiącu firma ogłosiła swój najnowszy produkt, Period Crunch, płatki śniadaniowe, które mają służyć jako początek rozmowy na temat menstruacji w przeciętnym domu.

Każdy kawałek płatków zbożowych o smaku malinowym w pudełku ma kształt kobiecej macicy i zawiera aromat spożywczy, który nada mleku wyraźny czerwony kolor. Pudełko z płatkami zawiera również schemat kobiecego układu rozrodczego, aby ludzie mogli zobaczyć, gdzie znajduje się macica w ciele kobiety.

Czytaj: Kulinarny festiwal „Europa na widelcu” powraca do Wrocławia!

Wyjątkowe płatki zbożowe zostały zainspirowane wewnętrznym badaniem przeprowadzonym wśród 2000 dorosłych, które ujawniło, że około 48% kobiet jest zbyt zawstydzonych, by mówić o swoim okresie, a aż 77% nigdy nawet nie wspomniało o okresie jako temacie rozmów w gospodarstwie domowym.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Cieszę się, że INTIMINA wzięła byka za rogi i opracowała Period Crunch, aby pomóc podnieść świadomość na temat piętna społecznego związanego z okresami” – powiedziała dr Shree Datta, ginekolog z Intimina. „Okresy są naturalną częścią tego, kim jesteśmy, więc jest bardzo niepokojące, gdy słyszymy, że tak wielu ludzi nie czuje się komfortowo, rozmawiając o nich, gdy są one tylko kolejną częścią naszego zdrowia”.

Czytaj: Dlaczego zawsze należy prawidłowo siedzieć podczas sikania?

wad

Brak postów do wyświetlenia