Plecione fryzury, które zapierają dech w piersiach

0
673

Fryzura w stylu warkocz jest częścią ludzkiego życia od tysięcy lat – czy to jako sztuka społeczna, dziedzictwo kulturowe, moda, czy po prostu osobiste upodobanie.

Ten szczególny sposób noszenia włosów może być dość skomplikowany. Poznajcie Trendafilkę Kirovą i jej fantastyczne fryzury, które fascynują entuzjastów zaplatania włosów.

Dziewczyna pochodzi z Macedonii, posiada tytuł magistra ekonomii i jeszcze kilka lat temu pracowała jako księgowa i audytor, i nie wyobrażała sobie radykalnej zmiany w swojej karierze.

Nie mogła też przewidzieć, jaką uwagę przyciągnie jej praca i że liczba jej obserwujących na Instagramie przekroczy 230 tys. Zapraszamy do obejrzenia pięknych magicznych fryzur!

another_braid
another_braid

Kirova powiedziała w jednym z wywiadów, że to podczas swojej pierwszej ciąży zajęła się plecionką jako hobby na własnych włosach, ucząc się głównie z samouczków wideo i czerpiąc mnóstwo inspiracji od innych projektantów fryzur.

Dla Trendafilki robienie warkoczy działa uspokajająco. Kobieta poczuła potrzebę zmiany w swojej karierze, co nastąpiło, rozpoczynając pracę jako niezależna fryzjerka. W okresie przejściowym i podczas całego procesu twórczego jest przede wszystkim wdzięczna mężowi za pomoc w dbaniu o rodzinę i wspieranie jej marzeń.

„Zdecydowałam się na odważny skok wiary, aby otworzyć nowe drzwi w mojej karierze. Postanowiłam zaufać swojej wewnętrznej intuicji, aby skierować swoją karierę w kierunku, który naprawdę honoruje to, kim jestem i bardzo się cieszę, że podjęłam tę trudną decyzję ”- powiedziała Trendafilka.

Czytaj: Kraków jednym z najczystszych miast w Polsce

another_braid
another_braid

Chociaż jej inspiracja pochodzi z różnych źródeł, takich jak wzory na dywanach, a nawet tatuaże, dodaje do tego swój własny styl.

Pomimo swojej nieograniczonej fantazji Trendafilka próbuje nowych technik stylizacji włosów, które wymyśla, ponieważ można sobie wyobrazić, że przez lata musiała wiele wymyślić.

Jej ostatnim osiągnięciem było zdobycie nagrody #ONESHOT Hair Awards w 2019 r. Kobieta przyznała, że uwielbia wszystko, co wiąże się z zaplataniem włosów i cieszy się każdą minutą.

„Wykonywanie codziennych fryzur daje mi radość i satysfakcję, co poprawia moje ogólne szczęście. Nic nie jest trudne, gdy kochasz to, co robisz. Możesz osiągnąć prawdziwy sukces tylko w czymś, co kochasz”.

Czytaj: Każdego dnia ta dziewczyna ma inną fryzurę. Zobacz, co potrafi jej matka!

another_braid
another_braid

Mama dwójki dzieci ma teraz własne studio, w którym pracuje zarówno nad modelkami, jak i manekinami, a także prowadzi kanał na YouTube, na którym każdy może dowiedzieć się, jak zaplatać warkocze oraz mniej lub bardziej skomplikowane wzory włosów – albo przynajmniej spróbować.

Kirova powiedziała, że zaplatanie sobie włosów nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, głównie dlatego, że nie widać tyłu głowy, więc wymaga to dużo cierpliwości. Ale dobrym punktem wyjścia jest w rzeczywistości boczny warkocz, który jest w rzeczywistości łatwiejszy niż zrobienie prostego warkocza prosto w dół. Według niej kluczowym elementem jest odpowiednie przygotowanie włosów i nałożenie wygładzającego serum lub sprayu przed rozpoczęciem oplatania.

Kobieta dodała, że uwielbia tę formę sztuki: „Jest nieograniczona i nie ma reguł jej tworzenia. Pozwala mi wyrazić siebie na wiele więcej sposobów niż słowa. Jest to również zabawne, terapeutyczne i satysfakcjonujące. Uważam, że plecionka jest bardzo uspokajająca i kiedy zaczynam splatać manekiny, jestem w swoim własnym małym świecie. Ekspresja artystyczna jest tym, co barwi świat”.

another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid
another_braid

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org