Plufl – pierwsze na świecie legowisko dla człowieka

0
625

Zainspirowana wygodą klasycznego legowiska dla psa, para studentów zaprojektowała Plufl, pierwsze na świecie legowisko dla człowieka.

Jeśli myślisz, że Plufl to tylko przerośnięte legowisko dla psa, technicznie masz rację, ale według jego twórców, dwóch studentów Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej Noah Silverman i Yuki Kinoshita, to także znacznie więcej.

Plufl zostało zaprojektowane, aby „zapewnić optymalne wrażenia z drzemki” i „zmaksymalizować komfort i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, przynosząc ulgę tym, którzy mają ADHD, stres i problemy związane z lękiem”.

Niedawno wprowadzone na platformę crowdfundingową Kickstarter, Plufl przekroczyło już swój cel finansowania w wysokości 25 000 USD (110 000 zł), pozyskując ponad 155 000 USD (682 000 zł) od setek sponsorów. Mimo że nie jest to najtańsze legowisko na świecie za 400 USD (1700 zł), Plufl wydaje się mieć już całkiem sporo fanów.

Noah Silverman i Yuki Kinoshita powiedzieli, że wpadli na pomysł stworzenia legowiska dla ludzi, kiedy spędzali czas w kawiarni, w Vancouver, o nazwie Great Dane Coffee, gdzie zaprzyjaźnili się zarówno z właścicielami, jak i ich suczką, Lady. Najwyraźniej widok Lady wylegującej się w swoim wykonanym na zamówienie legowisku sprawił, że Silverman zadał sobie pytanie: „Dlaczego ludzie też nie mieliby tego mieć?”

Czytaj: Nowa restauracja w centrum Wrocławia!

W przeciwieństwie do prawdziwego legowiska dla psa, Plufl jest podobno znacznie wygodniejsze dzięki amortyzacji z pianki z pamięcią kształtu i wzmocnionej krawędzi, która pozwala użytkownikom oprzeć na nim głowę, kiedy tylko chcą. Dodali również paski i dołączyli torbę do każdego legowiska Plufl, dzięki czemu można je łatwo przechowywać lub transportować.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Owalny kształt sprzyja ułożeniu pozycji „płodu” (według badań najczęstsza i najwygodniejsza forma snu), podczas gdy grube obrzeże poduszki pozwala użytkownikowi podwijać dłonie i stopy, zapewniając poczucie bezpieczeństwa” – czytamy w oficjalnym opisie. „Ortopedyczna pianka z pamięcią kształtu zapewnia wystarczające wsparcie, a sztuczne futro jest miękkie i uspokajające w dotyku.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy legowisko dla ludzi stanie się w końcu dostępne na rynku.

Czytaj: Dlaczego pies chce z Tobą spać w łóżku? Ma ku temu aż 10 powodów

wad

Brak postów do wyświetlenia