Podwodne wideo rejestruje niezwykły sposób, w jaki jedzą flamingi

0
941

Kamera podwodna ujawnia dziwny sposób, w jaki jedzą flamingi.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak jedzą flamingi z zakrzywionymi dziobami? Zoo w San Diego ustawiło podwodną kamerę, która rejestruje fascynujący sposób odżywiania się tych długonogich ptaków.

„Te ładne, różowe ptaki żywią się, wciągając wodę i błoto z przodu dzioba, a następnie wypompowując je z boków” – pisze zoo w San Diego w opisie filmu. „Płytki solankowe zwane lamelami działają jak maleńkie filtry, zatrzymując krewetki i inne małe stworzenia wodne dla flamingów. Wszystkie flamingi uwielbiają owoce morza!”

Czytaj: Liczba ofiar śmiertelnych ptaków spadła o 70% dzięki odrobinie czarnej farby na łopatach turbiny wiatrowej

Na filmie ptaki zanurzają swoje zakrzywione dzioby, aby przesunąć je po dnie. Zoo wyjaśnia, że flamingi naturalnie jedzą pod wodą. Ich dzióbki zasysają wodę z piaskiem i błotem, która jest następnie przepuszczana przez solankowe płytki (zwane lamelami), które filtrują wodę w celu uzyskania smacznych smakołyków.

Krewetki, muchy solankowe, glony i inne małe organizmy morskie są uwięzione w ustach flaminga w celu ich spożycia. Woda, błoto i gruz są następnie wyrzucane z boków dzioba. Ruch języka flaminga napędza ten system filtracji pokarmu.

Zoo w San Diego powiedziało: „Flamingi uwielbiają owoce morza!” Jednak widzowie mogą zobaczyć, że basen do karmienia nie jest wypełniony rzeczywistymi stworzeniami morskimi. Pracownicy zoo w San Diego stosują specjalną dietę, pełną składników odżywczych. Rozrzucone w wodzie jedzenie flamingi mogą jeść tak, jakby żyły na wolności. Pigmenty karotenoidowe występujące w ich naturalnych źródłach pożywienia muszą być replikowane w tych granulkach – spożycie tych pigmentów daje flamingom ich charakterystyczne różowe pióra.

Przewiń w dół, aby zobaczyć flamingi jedzące pod wodą i daj się oczarować tym ekstrawaganckim ptakom.

Poniższe 2,5-minutowe wideo pokazuje, jak wydajne są flamingi w „odkurzaniu” jedzenia.

Flamingi jedzą pod wodą z dziobami do góry nogami. Specjalne talerze solankowe (zwane lamelami) w ich haczykowatych dziobach filtrują krewetki, muchy solankowe i mięczaki, aby flamingi mogły jeść.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Zdjęcie: Stock Photos from NICOLAS PRIMOLA/Shutterstock

Obejrzyj podwodne szaleństwo karmienia flamingów sfilmowane w zoo w San Diego.

Czytaj: Poznań: lodowisko Chwiałka już czynne – otwarcie sezonu w ten weekend

wad

Brak postów do wyświetlenia