Pokojowa Nagroda Nobla dla Owsiaka? Zdradzamy szczegóły!

0
896
źródło: polityka.pl

Po całym gąszczu zalewających nas złych informacji, w końcu przyszedł czas na tę dobrą. Jurek Owsiak – założyciel i już były szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma szansę na otrzymanie Pokojowej Nagrody Nobla 2019! Wniosek o nominację został skierowany do Norweskiej Komisji i zaakceptowany jako spełniający określone warunki. Teraz wszystko w rękach Komisji! 

Przypomnijmy, że 14 stycznia w wyniku ciosów zadanych nożem podczas finału WOŚP w Gdańsku zmarł prezydent tego miasta – Paweł Adamowicz. Była to straszna wiadomość nie tylko dla mieszkańców Gdańska, ale poruszyła większość Polaków, uświadamiając że nawet na imprezach pokojowych dochodzi do nienawiści wymierzonej w człowieka o odmiennych poglądach. W związku z tym Jurek Owsiak ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska, które zajmował przez 27 lat.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

W świecie Internetu zawrzało. Wiele gwiazd, celebrytów i zwykłych ludzi zaczęło prosić Owsiaka, by nie poddawał się i wrócił do zajmowanej wcześniej funkcji. Internauci nawet postanowili zorganizować specjalną petycję w celu skłonienia Jurka do powrotu do wcześniej pełnionej funkcji.

Jednak uznania dla Owsiaka za to, co robi dla innych było wciąż mało. Poseł partii Kukiz’15 – Andrzej Kobylarz na prośbę Rafała Collinsa zgłosił nominację byłego prezesa WOŚP do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 do Komisji Norweskiej.

Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana jest przez Norweski Komitet Noblowski dla osób lub organizacji, które wykonały „największą lub najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidacji bądź ograniczenia stałych armii i udziału oraz promowania kongresów pokojowych”. Zgłoszenia do nagrody przyznawanej w danym roku można wysyłać do 1 lutego za pomocą internetowego formularza. Komitet tworzy listę, która jest dalej oceniana. Laureat otrzymuje nagrodę w wysokości 8 mln koron szwedzkich (czyli ok 3,8 mln zł).

źródło: doxa.fm

Jerzy Owsiak został zgłoszony, a jego kandydatura zaakceptowana. Jednak do Nobla przed nim jeszcze długa droga. Norweski Komitet Noblowski ze wszystkich zgłoszonych i spełniających warunki kandydatów dopiero przygotowuje listę maksymalnie trzydziestu nazwisk, które są przedstawiane doradcom Komitetu. Czy nasz rodak się na niej znajdzie – jeszcze nie wiadomo. Finał i ogłoszenie zwycięzcy, który otrzyma Nagrodę Nobla nastąpi dopiero 10 grudnia w Oslo.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj ? 

 

 

 

 

Zobacz także: Jurek Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP

 

 

 

wad

Brak postów do wyświetlenia