Polka zwyciężczynią 15 edycji International Garden Photographer of the Year

0
109
views
Polska fotografka z nagrodą główną w International Garden Photographer of the Year. Zdjęcie: Magdalena Wasiczek.

Magdalena Wasiczek została zwyciężczynią 15 edycji International Garden Photographer of the Year, czyli najważniejszego konkursu fotograficznego dla osób zajmujących się zdjęciami makro w tematyce ogrodowej, roślinnej, kwiatowej i botanicznej!

International Garden Photographer of the Year to konkurs dla miłośników fotografii roślin i ogrodów. Każdego roku jurorzy poszukują fotografa bądź fotografki z nietuzinkowym podejściem do fotografii botanicznej. Liczy się nowe spojrzenie na rośliny w kategorii makro.

Czytaj: 18 przykładów oszałamiającej fotografii makro

W tym roku zwyciężyła Polka Magdalena Wasiczek. Co ciekawe, Magdalena zwyciężyła w tym konkursie już po raz trzeci (wygrała także w roku 2015 i 2012) stając się tym samym najbardziej utytułowaną fotografką od kwiatowej fotografii makro na całym świecie!

Za każdym razem, gdy wygrywałam, było to wielką niespodzianką; te zwycięstwa przyszły w różnych okresach mojej fotograficznej drogi, ale cieszyłam się w ten sam sposób. Jak dziecko!” – powiedziała Wasiczek.

„Ale oczywiście – zdobycie głównej nagrody po raz trzeci sprawia, że czuję się jak mistrz wspinania się na Korony Ziemi”.

Finałowa fotografia otrzymała także główną nagrodę w kategorii dzika przyroda w ogrodzie i przedstawia motyla z gatunku bielinek rzepnik. Warto dodać, że ten kwiat to pyleniec pospolity, nasz polski rodzimy gatunek. Jak widać, piękne zdjęcia można zrobić nawet w zaciszu własnego ogródka.

Wasiczek otrzyma 27000 zł, a jej zdjęcie będzie prezentowane na wystawie w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Kew, w Londynie, od 5 lutego do 6 marca.

Magdalena stworzyła tę oszałamiającą, migoczącą grę światła, wznosząc tego skromnego motyla do nieba” – powiedział główny sędzia Tyrone McGlinchey.

„Patrząc na jej zdjęcia łatwo zrozumieć, dlaczego będzie to jej trzecie ogólne zwycięstwo i gratuluję jej osiągnięcia tego najbardziej niesamowitego wyróżnienia” – dodał McGlinchey.

Brawa dla tej Pani i sami przyznajcie, że jej zdjęcia są przepiękne i niesamowite!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Oto zwycięskie zdjęcie:

Twitter

Poniżej możecie zobaczyć inne jej cudowne zdjęcia.

I obowiązkowo obserwujecie ją na Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi jej pięknymi zdjęciami.

A jeśli chcecie obejrzeć więcej ładnych zdjęć, polecam polskiego fotografa, który zachwyca zdjęciami kosmosu!

Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter