Polka zwyciężczynią 15 edycji International Garden Photographer of the Year

0
243
Polska fotografka z nagrodą główną w International Garden Photographer of the Year. Zdjęcie: Magdalena Wasiczek.

Magdalena Wasiczek została zwyciężczynią 15 edycji International Garden Photographer of the Year, czyli najważniejszego konkursu fotograficznego dla osób zajmujących się zdjęciami makro w tematyce ogrodowej, roślinnej, kwiatowej i botanicznej!

International Garden Photographer of the Year to konkurs dla miłośników fotografii roślin i ogrodów. Każdego roku jurorzy poszukują fotografa bądź fotografki z nietuzinkowym podejściem do fotografii botanicznej. Liczy się nowe spojrzenie na rośliny w kategorii makro.

Czytaj: 18 przykładów oszałamiającej fotografii makro

W tym roku zwyciężyła Polka Magdalena Wasiczek. Co ciekawe, Magdalena zwyciężyła w tym konkursie już po raz trzeci (wygrała także w roku 2015 i 2012) stając się tym samym najbardziej utytułowaną fotografką od kwiatowej fotografii makro na całym świecie!

Za każdym razem, gdy wygrywałam, było to wielką niespodzianką; te zwycięstwa przyszły w różnych okresach mojej fotograficznej drogi, ale cieszyłam się w ten sam sposób. Jak dziecko!” – powiedziała Wasiczek.

„Ale oczywiście – zdobycie głównej nagrody po raz trzeci sprawia, że czuję się jak mistrz wspinania się na Korony Ziemi”.

Finałowa fotografia otrzymała także główną nagrodę w kategorii dzika przyroda w ogrodzie i przedstawia motyla z gatunku bielinek rzepnik. Warto dodać, że ten kwiat to pyleniec pospolity, nasz polski rodzimy gatunek. Jak widać, piękne zdjęcia można zrobić nawet w zaciszu własnego ogródka.

Wasiczek otrzyma 27000 zł, a jej zdjęcie będzie prezentowane na wystawie w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Kew, w Londynie, od 5 lutego do 6 marca.

Magdalena stworzyła tę oszałamiającą, migoczącą grę światła, wznosząc tego skromnego motyla do nieba” – powiedział główny sędzia Tyrone McGlinchey.

„Patrząc na jej zdjęcia łatwo zrozumieć, dlaczego będzie to jej trzecie ogólne zwycięstwo i gratuluję jej osiągnięcia tego najbardziej niesamowitego wyróżnienia” – dodał McGlinchey.

Brawa dla tej Pani i sami przyznajcie, że jej zdjęcia są przepiękne i niesamowite!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Oto zwycięskie zdjęcie:

Twitter

Poniżej możecie zobaczyć inne jej cudowne zdjęcia.

I obowiązkowo obserwujecie ją na Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi jej pięknymi zdjęciami.

A jeśli chcecie obejrzeć więcej ładnych zdjęć, polecam polskiego fotografa, który zachwyca zdjęciami kosmosu!

Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter
Twitter

wad

Brak postów do wyświetlenia