Polska firma produkuje ekologiczne meble z tektury

0
560

Chcielibyście zobaczyć kanapę z tektury czy łóżko na tekturowym stelażu? Te oraz wiele innych mebli możecie zobaczyć w Łodzi. Otwarto tam nietypową wystawę ze względu na rosnące zapotrzebowanie klientów na kupowanie ekologicznych produktów. Meble z tektury są trwałe, lekkie, łatwe w montażu i użytkowaniu.

Ekologiczne, tekturowe meble produkuje firma Świat Tektury, która zajmuje się tym od dwóch lat. To właśnie u nich powstają szafki, stoły z krzesłami, sofy czy regały na książki ze specjalnej, kilkuwarstwowej tektury. Jeśli zależy Wam na trwalszym rozwiązaniu, ale troszkę mniej ekologicznym, możecie wybrać tekturę, na którą kładziony jest laminat. Wtedy meble można dodatkowo myć i dezynfekować.

Ekologią żyje świat: zmianami klimatycznymi, wyczerpywaniem się naturalnych surowców i źródeł energii, dewastacją środowiska naturalnego z jednej i edukacją ekologiczną z drugiej strony. Coraz więcej osób zabiera głos w dyskursie na temat stanu środowiska, prowadzenia zrównoważonej gospodarki, a do konsumentów dociera konieczność zmian codziennych nawyków. To wszystko odciska się na większości branż. Jesteśmy pewni, że nie ominie również branży meblarskiej – mówi Leszek Raniewicz, organizator 14. edycji ProMaTap.

Czytaj: Ten stolarz tworzy unikatowe meble, które wyglądają jakby były uszkodzone

Tekturowymi meblami najbardziej zainteresowane są firmy, jednak producenci tekturowych mebli na własnych przykładach udowadniają, że te meble nadają się także do każdego domu.

Najlepiej jest świecić przykładem, więc moje mieszkanie w 100% jest wyposażone w nasze meble, najstarsze z nich mają dwa lata i pewnie jeszcze długo posłużą. Młodych ludzi nie trzeba przekonywać, że to dobre rozwiązanie. Sceptycznie na meble spoglądają osoby starsze, którym nie chce się wierzyć, że tekturowe meble mogą się sprawdzać – mówi Rafał Linowski, prezes firmy Świat Tektury.

Tekturowe meble są bardzo łatwe w transporcie. Po pierwsze są bardzo lekkie, a po drugie, można je rozłożyć na części i schować, np. szafę.

Takie meble doceniają także studenci, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i najczęściej nie mają do dyspozycji dużego metrażu. Firma poleca także tekturowe stoliki i krzesełka dla dzieci, tekturowe lampy, a nawet tekturowy domek dla czworonożnego przyjaciela – kotka lub pieska.

johannesfloe.com – Art to remember

Targi w Łodzi

W Łodzi trwają targi. Można tam pojechać i zobaczyć na własne oczy wszystkie meble. Specjaliści rozmawiają o tym, jak będą wyglądały meble przyszłości. Jedną z innowacyjnych propozycji jest zastąpienie tradycyjnych paneli MDF, płytami wykonanymi z obierek ziemniaków.

Obecnie w produkcji tradycyjnych płyt jako czynnik wiążący wykorzystywane są toksyczne formaldehydy, które wykluczają możliwość recyklingu. Nowatorskie panele z poddanych recyklingowi obierek ziemniaków mogą okazać się więc bardzo dobrą, tańszą w produkcji alternatywą, a co najważniejsze materiałem ekologicznym.

To naprawdę ważne, że producenci sięgają po ekologiczne rozwiązania i materiały z recyklingu, naturalne i w 100% biodegradowalne. Na takie rzeczy zwracają uwagę świadomi klienci.

ProMaTap

Impreza odbywa się pod ścisłym rygorem sanitarnym i w cieniu epidemii. Pierwotnie miała odbyć – jak zawsze wiosną – ale lockdown przesunął jej organizację o pół roku.

Czternasta edycja ProMaTap odbędzie się w dniach 14 – 16 października 2020 w EXPO Łódź.

Więcej informacji: www.promatap.pl

Facebook
Facebook
Tekturowe ścianki we wrocławskiej restauracji. Zdjęcie: Facebook

Źródło: rmf24.pl

Czytaj: IKEA będzie produkowała EKO meble!