Polska wygrała Eurowizję dla dzieci!

0
647
zdjęcie: junioreurovision.tv

To fantastyczna wiadomość dla Polski! Roksana Węgiel zajęła pierwsze miejsce w finale Eurowizji Junior 2018, który odbył się w Mińsku. Roksana osiągnęła coś, co do tej pory nie udało się żadnemu reprezentantowi Polski – zarówno w edycji dla dzieci jak i dla dorosłych. 

Roksana Węgiel z utworem „Anyone I Want to Be” zagwarantowała Polsce historyczne zwycięstwo w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wczoraj w Mińsku na Białorusi zwyciężyła zdobywając 215 punktów. Było to pierwsze zwycięstwo Polski w historii Eurowizji. Roksana Węgiel występowała na scenie jako ostatnia i sprawdziło się, że „ostatni będą pierwszymi”.

Łącznie w finale konkursu wystąpili reprezentanci dwudziestu państw. Polka należała do faworytek konkursu.

O końcowym wyniku decydowały zsumowane głosy jurorów i widzów. Jurorzy uplasowali reprezentantkę Polski mniej więcej w połowie stawki. Widzom zdecydowanie bardziej spodobał się występ Roksany, ponieważ po zliczeniu ich głosów Polska przegoniła zajmującą pierwsze miejsce Francję i zwyciężyła.

PRZECZYTAJ TAKŻE: HYMN POLSKI ZAŚPIEWANY PO GÓRALSKU PRZEZ BRACI GOLEC, PIĘKNE WYKONANIE – f7dobry.com

– Wasz zespół był znakomity, w pełni profesjonalny i stworzył znakomite show. W pełni zasłużyliście na zwycięstwo. Jesteśmy z ciebie dumni – mówił Jon Ola Sand, szef Eurowizji.

Zobaczcie występ Roksany na Eurowizji. Gratulujemy sukcesu!

Do młodziutkiej dziewczyny płyną gratulacje z całej Polski. Nawet prezydent Andrzej Duda napisał podziękowanie na swoim Twitterze.

Kim jest zwyciężczyni Eurowizji Kids Roksana Węgiel?

Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle. 13-latka zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, gdy miała osiem lat. Na początku tego roku wygrała polską edycję programu „The Voice Kids”. W programie jej mentorką była Edyta Górniak, która od samego początku zachwycała się Roksaną i nie kryła zachwytu aspirującą piosenkarką. Aktualnie Roksana pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Zapraszamy na naszą stronę f7city.pl