Polski jacht WindWhisper rozpoczyna regaty oceaniczne!

0
48
"Żeglowanie w legendarnych regatach The Ocean Race pod biało-czerwoną banderą to dla nas niewyobrażalna duma!" - napisał polski skład na Facebooku. Źródło: WindWhisper Racing Team/Facebook

Polski jacht WindWhisper rozpoczyna regaty oceaniczne. Pierwszy etap The Ocean Race rozpocznie się w niedzielę.

Trwa ostatnie odliczanie przed pierwszym etapem legendarnych regat The Ocean Race. W niedzielę 15 stycznia, 11 załóg stanie w kolejce do wyścigu oceanicznego z Alicante do Republiki Zielonego Przylądka. Wśród jachtów klasy VO65 jest polski WindWhisper.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ocean Race rozpoczyna się w niedzielę

Po ubiegłotygodniowych regatach portowych w Alicante, w których polska ekipa nie dała szans rywalom, przyszedł czas na regaty offshore. W niedzielę punktualnie o godzinie 14:00 rozpocznie się pierwszy etap The Ocean Race.

Uczestnicy regat opuszczą gościnne miejsca do cumowania Ocean Live Park za rufą, zamieniając komfort życia na lądzie na wielodniowy rygor żeglarstwa regatowego. Przed nimi trasa o długości 1900 mil morskich, z „rozgrzewką” na Morzu Śródziemnym, spektakularnym przejściem przez Gibraltar i dalej na bezmiar oceanu.

Czytaj: Ośrodek turystyczny na platformie wiertniczej na środku morza

Polska siła

Zespół WindWhisper Racing wykorzystał dni poprzedzające start na ostatni trening i dopracowanie. Była też chwila wyciszenia i relaksu przed długim, ekstremalnym wysiłkiem, który czeka ich na Atlantyku.

„Nasz zespół to połączenie młodzieńczego entuzjazmu i sporego doświadczenia. Pierwszy etap The Ocean Race, który rozpocznie się w niedzielę, będzie pierwszym prawdziwym sprawdzianem pracy zespołowej, współpracy i wzajemnego zaufania na pokładzie. Na podstawie prognoz pogody, które analizujemy od wielu dni, spodziewamy się bardzo trudnych warunków. Myślę jednak, że już udowodniliśmy, że jesteśmy gotowi do ścigania się na najwyższym poziomie i damy z siebie wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony” – powiedział Pablo Arrarte, hiszpański skipper polskiego jachtu.

WindWhisper Racing Team rywalizuje w swojej klasie z pięcioma innymi zespołami, tj. portugalskim „Mirpuri”, triumfującym w ubiegłorocznym wyścigu The Ocean Race Europe, holenderskim „Team JAJO”, w skład którego wchodzi Bouwe Bekking (to pod jego okiem Polacy przygotowywali się do Sailing Poland), meksykańskim „Viva Mexico”, litewskim „Ambersail 2” oraz austriacko-włoskim zespołem „Austrian Ocean Racing – powered by Team Genova”.

Czytaj: W Krakowie powstanie nowy park rzeczny

Puchar Ocean Race VO65 Sprint Cup wygra najlepszy zespół po trzech etapach, tj. Alicante – Mindelo, Aarhus – Haga i Haga – Genua. Polskie jachty startujące w prestiżowych regatach The Ocean Race wspierają sponsorzy CISE, Bumech SA, WindWhisper, AWL Grip i Helly Hansen.

Znamy już skład WindWhisper na pierwszy etap The Ocean Race. Na pokładzie polskiego jachtu popłynie:

 • Pablo Arrarte – skipper
 • Liz Wardley – kapitan łodzi
 • Aksel Magdahl – nawigator
 • Tomasz Piotrowski – reporter pokładowy
 • Neal McDonald
 • Antonia “Ñeti” Cuervas-Mons
 • Magdalena Kwaśna
 • Guillermo Altadill Fischer
 • Arianne van de Loosdrecht
 • Stanisław Bajerski
 • Kacper Gwóźdź

Niedzielny start i bieżące relacje z regat można oglądać w telewizji Eurosport oraz na stronie organizatora www.theoceanrace.com.