Popularne produkty, których lepiej nie kupować

0
258
Zdjęcie: otoz.com.ua

Dziś podpowiemy, jakich pokarmów unikać, aby zdrowo się odżywiać.

Złe produkty to np. frytki, słodkie napoje gazowane, niskiej jakości batony czekoladowe i tak dalej. Ale są produkty, które wyglądają na całkowicie nieszkodliwe, ale są albo szkodliwe, albo bezcelowe. W każdym razie nie powinieneś wydawać na te produkty pieniędzy.

Złe produkty:

Czarne oliwki

Tak się złożyło, że w naturze nie ma całkowicie czarnych oliwek. Najbardziej dojrzałe owoce mają zwykle nierównomiernie ciemnofioletowy kolor lub brązowy odcień. A te czarne oliwki, które kupujesz w słoiczkach w sklepie są zabarwione barwnikiem.

Producent zbiera zielone, niedojrzałe owoce i barwi je glukonianem żelaza. Ta substancja nie jest niebezpieczna w małych ilościach. Ale po co kupować barwione oliwki, skoro można kupić zielone? Oliwka oliwce nierówna. Dodatkowo oliwki czarne są tymi bardziej kalorycznymi od zielonych.

Płatki kukurydziane

Ta bezużyteczna i szkodliwa żywność stała się bardzo popularna dzięki amerykańskim filmom. Tam prawie każdy zawsze z rana je płatki kukurydziane z mlekiem.

Problem w tym, że w tych płatkach nie ma nic poza cukrem. Dlatego takie śniadanie jest całkowicie bezużyteczne. Taki posiłek nie daje organizmowi żadnej energii.

Lepiej zjeść śniadanie, które gwarantuje ci białko, tłuszcze i węglowodany, a nie jeść dużą dawkę cukru. Po tym śniadaniu nie będziesz czuć się nasycony.

Czytaj: Słynny bocian z poznańskiego ZOO już na wolności

Żelki

Te żelki wyglądają bardzo pięknie, dzieci uwielbiają je jeść, a znajdą się i dorośli, którzy uwielbiają żelkowe niedźwiadki. Ich problemem jest to, że do ich produkcji rzadko wykorzystuje się pektyny pochodzenia roślinnego. Zamiast tego biorą żelatynę, która jest wytwarza ze ścięgien wieprzowych.

Lepiej samemu zrobić domowe słodkości. Uwierz mi, to bardzo proste i szybkie. W Internecie jest wiele dobrych przepisów zawierających naturalne składniki. Bez barwników, aromatów, ton cukru i stabilizatorów.

Wędzona ryba

Niektórzy ludzie na świecie nie zrezygnują z produktów wędzonych, tak bardzo je lubią. Problem w tym, że sklepy często sprzedają nam niegodny produkt. Takie ryby są traktowane płynnym dymem, formaldehydem, fenolami i innymi substancjami.

Zalecamy znalezienie sprawdzonych miejsc, w których ryby są naprawdę wędzony. Zwykle taka ryba pozostawia ślady na hakach i linach. To prawda, że taka ryba nie będzie tania, ale na pewno będziesz wiedzieć, że jest prawdziwą, wędzoną rybę.

Czytaj: 12 produktów, które obniżą poziom złego cholesterolu

Paluszki krabowe

Każdy w życiu ma taki moment, kiedy zdaje sobie sprawę, że w paluszkach krabowych nie ma ani grama krabów. Jak podają producenci, byłoby miło, gdyby były zrobione z filetów rybnych. Ale paluszki krabowe to zwykle białka roślinne, skrobia, jajka, dużo cukru, aromatów i glutaminianu sodu.

W ogóle nie ma sensu kupować tego produktu. Lepiej jest gotować dobre ryby w domu lub jeść dania rybne w restauracjach. Niestety, paluszki krabowe nie są tanim odpowiednikiem ryby, ale połączeniem wszystkiego, czego w diecie należy unikać.

Kupując, zawsze odpowiedź sobie na pytanie, czy naprawdę tego potrzebujesz.

johannesfloe.com – Art to remember