Portrety rzadkich i zagrożonych ptaków z wyjątkowymi osobowościami

0
743
Piękny Amadyniec.

Brytyjski fotograf Tim Flach znany jest z efektownych portretów przedstawiających różne zwierzęta, które traktuje z ogromnym szacunkiem. Zobaczcie wyjątkowe portrety pięknych ptaków.

Umieszczony na prostym tle każdy ptak staje się wysoce stylizowanym przedmiotem piękna, który wyraża swoją niepowtarzalną osobowość. W ten sposób portrety Tima Flacha wywołują wiele emocji dzięki zdolności do kreślenia granicy między relacjami między zwierzętami a ludźmi.

Podczas gdy Flach fotografuje wszystkie rodzaje zwierząt, zarówno dzikich, jak i udomowionych, jego portrety ptaków są szczególnie urzekające. Często skupiony na zagrożonych lub wrażliwych gatunkach, Flach oddaje unikalną fizjonomię każdego ptaka i pozwala jego postaci pokazać się w całej okazałości.

Co ciekawe, Flach nie uważa się za fotografa przyrody. Po prostu widzi siebie jako mężczyznę, który fotografuje zwierzęta. Robiąc zdjęcia tym zwierzętom, Flach działa w ekscytującej równowadze między spontanicznością i starannym planowaniem.

To ten „kontrolowany chaos” pracy z żywymi zwierzętami napędza go jako twórcę. Bez względu na to, jak wiele zdjęć zostało zrobionych, jego poddani mają własne umysły i dusze, co oznacza, że Flach musi być otwarty na wszelkie wyniki.

Jego zdolność do adaptacji doprowadziła do niesamowitej pracy, która pozwoliła mu opublikować pięć książek w ciągu ostatnich 10 lat. Obejmuje to publikację Endangered, jego publikację z 2017 r. na temat „niezwykłych zwierząt i ekosystemów stojących przed trudnymi wyzwaniami”.

Czytaj: Zdjęcia małych ptaszków, które wyglądają zupełnie inaczej, gdy stają się dorosłe

Tim Flach specjalizuje się w stylizowanych portretach zwierząt, które są zaskakująco ludzkie.

Amadyniec
Gołąb Jakobin
Małpożer
Olśniak himalajski

Szczególnie uderzające są jego portrety ptaków, przedstawiające wrażliwe i zagrożone gatunki.

Kardynał szkarłatny
Kondor królewski
Czubatka polska
Trzewikodziób

Tim Flach: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: ZWIERZĘTA, O KTÓRYCH ISTNIENIU NIE MIAŁEŚ POJĘCIA

Czytaj: Najpiękniejsze kurczaki na świecie