Powód, dla którego powinieneś pić herbatę rumiankową przed snem

0
514

Wszyscy mieliśmy noce, kiedy nie spaliśmy, rzucając się i obracając z jakiegokolwiek powodu. Jeśli nie masz ochoty brać melatoniny lub tabletki nasennej, proponuję wypicie herbaty ziołowej przed snem.

Herbata rumiankowa od lat stosowana jest jako środek nasenny. Strona Healthline twierdzi, że może to być spowodowane tym, że rumianek zawiera produkt roślinny znany jako apigenina, silny przeciwutleniacz, który działa z receptorami w mózgu, które mogą zmniejszać niepokój i pomagać w zasypianiu.

Aby uzyskać maksymalne korzyści, jakie daje herbata rumiankowa, strona The Sleep Judge mówi, że musisz przesączyć liście rumianku nie dłużej niż 10 minut, a następnie wypić herbatę około pół godziny przed pójściem spać.

Czytaj: Zioła dobre na wszystko! Poznaj zastosowanie popularnych ziół i ciesz się zdrowiem

Herbata rumiankowa nie działa na wszystkich

Zdjęcie: pixabay.com

Jeśli herbata rumiankowa nie sprawi, że będziesz zasypiać jak dziecko, nie denerwuj się. Chociaż naukowcy twierdzą, że widzieli niepotwierdzone dowody na to, że herbata rumiankowa działa, nie ma wystarczających badań, aby potwierdzić to odkrycie.

Czytaj: Starsza pani chciała dorobić. Dziś wszyscy we Wrocławiu chodzą w jej szalikach

„Widzieliśmy pisma i nagrania osób stosujących rumianek jako środek nasenny przez setki, jeśli nie tysiące lat” – mówi Eric Zhou, członek wydziału medycyny snu z Harvard Medical School dla LiveScience. „Bardzo niewiele badań analizowało wpływ herbaty rumiankowej na sen. W przypadku bezsenności korzyści są niewielkie”.

W jednym z badań uczestnicy przyjmowali kapsułki zawierające wyciąg z rumianku lub placebo przez 28 dni, ale badania nie wykazały solidnych dowodów na to, że osoby, które przyjmowały rumianek, spały lepiej niż osoby, które przyjmowały placebo.

Jak mówi Suzanna Zick z University of Michigan, która wzięła udział w badaniu, dla LiveScience: „Nawet jeśli ludzie przyjmowali rumianek, nie spali znacznie lepiej niż ci, którzy przyjmowali kapsułki placebo”.

Jednak inne badania, z udziałem młodych matek i starszych pacjentów, wykazały, że herbata rumiankowa i wyciągi z rumianku nie tylko pomagały badanym lepiej spać, ale także osoby te wykazywały mniej objawów depresji. I chociaż te sprzeczności nie pomagają nauce definitywnie udowodnić, że rumianek działa, to pokazuje jedną rzecz – że jeśli uważasz, że coś pomoże ci zasnąć, po tak właśnie się stanie. Głowa i to co myślisz ma niesamowitą moc.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

wad

Brak postów do wyświetlenia