Poznaj kobietę z najwyższym IQ, jaki kiedykolwiek zarejestrowano

0
194
"Sukces osiągamy rozwijając nasze mocne strony, a nie eliminując nasze słabości" - Marilyn vos Savant.

Niezależnie od tego, jakie jest Twoje IQ, prawdopodobnie nie jest ono zbliżone do najwyższego IQ, jakie kiedykolwiek zarejestrowano. Bez obrazy, ponieważ w tym artykule mówimy o kimś, kto jest mądry poza wszelkimi wykresami.

Większość populacji ma IQ między 85 a 115. Wszystkie osoby mające IQ powyżej 130 są uważane za wyjątkowe, a osoby z IQ 160 i więcej to dosłownie geniusze.

Zdjęcie: pl.freepik.com

Osobą z najwyższym ilorazem inteligencji wszechczasów jest kobieta Marilyn vos Savant i według Księgi Rekordów Guinnessa jest ona rekordzistką z zadziwiającym wynikiem 228.

Marilyn vos Savant urodziła się w St. Louis w 1946 roku i była tak rozwinięta jak na swój wiek, że już w wieku 10 lat wykazywała poziom inteligencji 215.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Marilyn vos Savant. Źródło: Twitter

W 1980 roku vos Savant przeszła dwa testy, test Stanforda-Bineta i megatest, które wykazały, że jej wynik IQ był wyższy niż Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga. Księga Rekordów Guinnessa określiła ją jako osobę o najwyższym IQ na świecie w latach 1986-1989.

Zamiast kontynuować dobrze płatną karierę w agencji wywiadowczej, po dokonaniu kilku mądrych inwestycji zdecydowała się na proste życie jako pisarka. Ogłosiła, że rząd z natury jest zmuszony do kłamstwa.

Czytaj: Kraków ma najmłodszego profesora w historii Polski!

Źródło: Twitter

Marilyn vos Savant jest nie tylko najinteligentniejszą kobietą na świecie (co potwierdza Księga Rekordów Guinnessa), ale także najinteligentniejszą osobą w historii!

Czytaj: Ta dziewczynka ma wyższe IQ niż Einstein i Hawking

Źródło: Twitter

Nikt nie jest pewien, kim aktualnie jest osoba z najwyższym IQ, ponieważ Księga Rekordów Guinnessa wycofała tę kategorię w 1990 roku.

Powinni to przywrócić, abyśmy mogli dowiedzieć się, kim są prawdziwi geniusze dzisiaj!

wad

Brak postów do wyświetlenia