Poznajcie kanarka z fryzurą na grzybka

0
1509

Poznaj Barry’ego – uroczego kanarka z uroczymi włosami, które wyglądają jak idealnie wykonana fryzura na grzybka. Barry ma konto na Instagramie i ponad 2000 obserwujących.

Chociaż kanarki Gloster wywodzą się z Wysp Kanaryjskich, nie zobaczymy ich na wolności. Ptaki te są wynikiem trwającej kilkadziesiąt lat hodowli selektywnej. Selektywna hodowla to proces hodowlany roślin i zwierząt, w wyniku, którego u osobników potomnych ujawniają się pożądane cechy i zachowania.

Czytaj: Pod Tatrami zauważono ptaki, których nie widziano od 50 lat!

Istnieją dwie odmiany kanarków Gloster: Consorts (głowy gładkie) i Coronas (głowy czubate, jak Barry).

Ptaki z uroczymi „fryzurami na Beatlesów” nie są tak towarzyskie dla ludzi jak, na przykład, papugi i nie wchodzą za wiele w interakcje międzyludzkie. Kanarki Gloster są również znanymi zapalonymi i utalentowanymi śpiewakami, co wraz z ich fryzurą na grzybka sprawiło, że stały się bardzo popularne wśród miłośników ptaków.

Więcej informacji: Instagram

„26 lipca poszliśmy do sklepu zoologicznego w poszukiwaniu idealnego ptaka” – powiedział właściciel Barry w wywiadzie dla Bored Panda. „Wróciliśmy do sklepu 27 lipca i wiedzieliśmy, że ten kanarek jest tym, którego szukamy”.

„Uważamy, że ma on półtora roku, ale nie mamy na to dowodu (Glostery mogą żyć 7-12 lat)”, powiedział właściciel.

„Barry absolutnie uwielbia wychodzić na dwór”, powiedział właściciel. „Lubimy spacerować po parkach i polach, a on skacze z podniecenia”.

„Uwielbia także siedzieć w oknie i śpiewać” – powiedział właściciel.

Mówiąc o nowo zdobytej popularności Barry’ego, jego właściciel powiedział Bored Panda: „Nigdy nie spodziewałem się, że Barry zdobędzie 1 000 obserwujących, ale kochamy i doceniamy każdego z obserwujących Barry’ego!”

Czytaj: PIĘKNO WYSP KANARYJSKICH.