Proste i łatwe domowe sposoby na kaszel

0
88
Domowe sposoby na kaszel. Zdjęcie: pl.freepik.com

Nikt nie lubi mieć męczącego kaszlu, zwłaszcza jeśli boli Cię gardło, co sprawia, że masz ochotę kaszleć jeszcze więcej.

Dlatego myśl o ukojeniu gardła jest bardzo pociągająca, gdy zaczynasz mieć napady kaszlu. Chociaż istnieją leki na kaszel na receptę, często można uzyskać te same wyniki dzięki tym łatwym domowym sposobom na kaszel.

Imbir dodany do napoju bądź jedzenia

Imbir jest świetnym środkiem tłumiącym kaszel, jeśli dodasz go do jedzenia lub napojów. Jedzenie surowego imbiru nie ma większego wpływu na kaszel, ale może dobrze zadziałać, jeśli dodasz go do napoju bądź posiłku. Imbir ma długą historię w domowej praktyce medycznej.

Spożywanie miodu

W przeciwieństwie do imbiru miód jest doskonałym środkiem tłumiącym zarówno w postaci surowej, jak i jako składnik. Ten płynny złoty składnik może wiele zrobić, aby zmniejszyć stan zapalny i ukoić gardło. Ludzie w historii używali surowego miodu na wiele sposobów na kaszel i przeziębienia.

Dzbanek gorącej herbaty

Herbata to kolejny świetny napój, który może pomóc ukoić gardło, zwłaszcza jeśli jest gorące podczas picia. Ciepło i aktywne składniki mogą ukoić gardło i zwilżyć suche gardło. Chociaż nie wyleczy przyczyny kaszlu, może na chwilę złagodzić objawy.

Czytaj: 5 rodzajów herbaty, które wspierają Twój układ odpornościowy

Para wodna

Wiele osób mówi, że wyparowuje objawy kaszlu, ponieważ para nawadnia gardło. Jednak para może być trudna w użyciu, ponieważ jest dość gorąca, a zbyt duże wdychanie może powodować większy kaszel i podrażnienie gardła. Może być bardzo przydatna do usuwania flegmy i śluzu, jeśli z tym walczysz.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twarde cukierki

Czasami po prostu swędzi Cię gardło i musisz to naprawić w biegu. Spożycie cukierka na gardło może przynieść ulgę gardłu, gdy cukierek jest w ustach. Jest to prosty domowy środek na kaszel, ale nie zapewnia takich samych korzyści w przypadku mocnego kaszlu.

Chociaż wiele osób twierdzi, że te metody są pomocne w przypadku kaszlu i suchości w gardle, nie wszystkie mają poparcie ogółu społeczności naukowej lub medycznej. Zawsze porozmawiaj z lekarzem przed leczeniem czegoś domowym środkiem zaradczym i upewnij się, że jest to bezpieczna praktyka, zanim się na nią zdecydujesz.

wad

Brak postów do wyświetlenia