Przestępczość spadła o 46%, gdy eksperci spodziewali się, że wzrośnie ona podczas COVID-19

0
303
Manila, stolica Filipin. Zdjęcie: pixabay.com

Przestępczość na Filipinach spadła o 46%, gdy eksperci spodziewali się, że wzrośnie ona podczas kryzysu gospodarczego COVID-19.

Na Filipinach, podczas 200-dniowego okresu kwarantanny, przestępczość gwałtownie spadła, choć nikt nie jest pewien, dlaczego.

Przypadki rabunków i kradzieży spadły o 60 procent, podała filipińska policja na początku października.

Czytaj: 30 zdjęć pokazujących przerażającą moc wulkanu Taal, który wybuchł na Filipinach

Okazało się również, że liczba poważnych przestępstw, w tym morderstw, zabójstw, obrażeń cielesnych, gwałtów, rabunków i kradzieży, zmniejszyła się w całym kraju o 46% w tym samym okresie – od 17 marca do 2 października.

„W przeliczeniu na średnią dzienną przestępczość, Filipiny odnotowały średnio 93 incydenty kryminalne dziennie podczas 200-dniowego wdrażania wspólnotowej kwarantanny w porównaniu z 174 zdarzeniami dziennie w okresie 200 dni przed wdrożeniem wspólnotowej kwarantanny” – powiedział Generał porucznik policji Guillermo Lorenzo Eleazar.

Eleazar powiedział, że dane nadal przeczą oczekiwaniom i wyobrażeniom o nagłym wzroście przestępczości, w szczególności rabunku i kradzieży, ponieważ pandemia koronawirusa przyniosła utratę środków do życia i inne trudności ekonomiczne.

Czytaj: Poznań: Telefon Serdeczności dla seniorów, którym doskwiera izolacja!

johannesfloe.com – Art to remember