Przymusowa chemiczna kastracja pedofilów na Ukrainie

0
707
Ukraińcy będą przymusowo kastrować pedofilów. Zdjęcie: pixabay.com

Rada Najwyższa Ukrainy zdecydowała o podwyższeniu kar dla pedofilów. Czy dzięki tej ustawie spadnie liczba przypadków pedofilii?

Pedofilia to pociąg seksualny do dzieci. Prof. Sławomir Jakima, seksuolog i psychiatra powiedział na łamach portalu termedia.pl: „

Pedofilia jest nieuleczalną chorobą, zostaje do końca życia. Nie znamy jej przyczyn. Pedofilia to zaburzenie preferencji seksualnych. W Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD 10, obowiązującej w Polsce i Europie, należy do grupy tak zwanych parafilii, dawniej określanych terminami „dewiacja”, „perwersja” i „zboczenie”.

Wstrzykiwanie leków mocno ograniczy popęd seksualny. Zdjęcie: demotywatory.pl

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, w której skazańcy w wieku 18-65 lat, którzy usłyszeli wyrok za pedofilię będą poddani przymusowej chemicznej kastracji. Kara w postaci przymusowej kastracji chemicznej polega na przymusowym leczeniu skazanego lekami anty-androgennymi, których celem jest zmniejszenie jego libido i aktywności seksualnej.

Za ustawą głosowało 247 z 450 członków Rady Najwyższej Ukrainy. Jak podaje metro.co.uk, takie zaostrzenie kar zaproponował Oleh Lyashko z Partii Radykalnej. W ten sposób do kodeksu karnego wprowadzono nowy artykuł 59-1 „Przymusowa kastracja chemiczna”.

Dodatkowo Rada Najwyższa podniosła z 12 do 15 lat pozbawienia wolności wymiar kary za gwałt grupowy lub gwałt na osobie nieletniej. Nieletni, po odbyciu kary za przestępstwa seksualne w momencie wyjścia na wolność będą mieli zwiększony nadzór.

Parlament Ukrainy zdecydował także o utworzeniu publicznego rejestru osób skazanych na karę pozbawienia wolności za gwałt na nieletnim lub nieletniej zaspokajanie popędu seksualnego w nienaturalny sposób wobec małoletniej lub małoletniego, stosunek seksualny z osobą, która nie osiągnęła dojrzałości płciowej, molestowanie nieletnich. Państwowy rejestr pedofilów ma być otwarty i dostępny dla każdego.

Chemiczna kastracja polega na podaniu leków anty-androgennych, które hamują lub blokują produkowanie hormonów, jak np. testosteron. To spowoduje obniżenie popędu seksualnego u człowieka. Chemiczna kastracja obowiązuje już m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech i Francji. Czy w Polsce też powinno być takie prawo?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tomasz Sekielski pokazał zwiastun filmu o pedofilii w polskim Kościele

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl

Źródło: fronda.pl